«Своє.ІТ» в Києві: Як українські ІТ-рішення замінюють ворожі аналоги та сприяють цифровізації МСБ
«Своє.ІТ» в Києві: Як українські ІТ-рішення замінюють ворожі аналоги та сприяють цифровізації МСБ
Дата публікації:
Публікація:
IT Ukraine
Сьогодні,в Києві відбулася конференція «Своє.ІТ». Подія була присвячена демонстрації того, як українські ІТ-рішення працюють, масштабуються і замінюють чужі аналоги, включаючи російські продукти.
Зі вступними словами виступили Марія Шевчук, виконавча директорка Асоціації IT Ukraine, Сергій Загорулько, заступник Голови Правління, директор з питань інформаційних технологій UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Назарій Курочко, співзасновник та СЕО компанії GigaCloud.
Цього року серед учасників Своє.ІТ були: BookKeeper SaaS, «Вчасно», Дія, ДП «ІНФОТЕХ», «ІнфоПлюс», «Київстар», Legal Technology Solutions, «ЛОГІСТІКОН», «СофтПро-Глобал», AI FINTECH, BJet, Checkbox, ConnectiveOne, Coworker Crew, Creatio, DUXIT, GigaTrans, IT Specialist, IT-Enterprise, Konica Minolta Ukraine, LBS Cloud, Lenovo, Liga Zakon, Linkos Group, Macpaw, MASTER, Master CRM, MK Legal, MODUS X, NetHunt, Self-ERP, Shop-Express, SmartTender, Smiddle, ToDo, UniTalk, VoIPTime, YouControl.
У ході події відбулася панельна дискусія “Ворожий софт: як держава та суспільство протистоять ворогу і знаходять рішення”, організована Асоціацією IT Ukraine та модерована Мартою Кіндрись – в.о. Директорка Центру адвокації та розвитку ІТ-індустрії ITU.
Серед спікерів приєднались:
Ігор Стельник – полковник, директор департаменту державного контролю у сфері захисту інформації та аудиту безпеки, Адміністрація Держспецзв’язку;
Андрій Фесенко – технічний директор, «Наукова асоціація кібербезпеки України»;
Андрій Безгубенко – засновник CRM.UA, український архітектор XRM-рішень;
Євгеній Горбачов – CTO, MODUS X.
Серед основних тез дискусії:
ворожий програмний продукт є серйозною загрозою для національної безпеки України, оскільки підриває економічну стабільність і ставить під загрозу стратегічні об’єкти;
проблеми кібербезпеки, захисту персональних даних і фінансування агресора через податки з продажу російського ПЗ – це реальні загрози, які вже відображаються на національному рівні;
70% українських компаній використовують щонайменше 1 програмний продукт рф;
проблему має вирішувати не лише держава, але й бізнес та громадськість.
потрібно посилити законодавчу базу для боротьби з ворожим ПЗ, щоб ефективніше протидіяти кіберзагрозам у воєнний час;
держава має створити умови для стимулювання переходу на українські програмні рішення через підтримку ІТ-компаній та надання їм відповідних ресурсів;
український ринок ПЗ не лише здатний забезпечити критичні потреби держави, бізнесу і суспільства, але й має потенціал для заміни імпортного програмного забезпечення;
український бізнес вже розробляє конкурентні продукти, громадський сектор активно працює над просвітництвом, а держава формує відповідну політику;
для досягнення успіху потрібна синергія між усіма секторами, і кожен з нас має не просто очікувати змін, а активно брати участь у них.
Темою другої панельної дискусії стала“Цифровізація МСБ: нові можливості для ІТ компаній та партнерів”. Обговорення організоване Асоціацією IT Ukraine та модероване Анною Тищенко – СЕО JEVERA.
Спікерами стали:
Марія Шевчук – виконавча директорка, Асоціація ІТ Ukraine;
Андрій Кашперук – заступник Голови Правління, директор з питань роздрібного бізнесу, UKRSIBBANK BNP Paribas Group;
Андрій Ремізов – директор, Офіс з розвитку підприємництва та експорту;
Олег Щербатенко – засновник та СЕО, IT-Enterprise).
Метою обговорення стало висвітлення того, як загальний тренд цифровізації малих та середніх підприємств, за підтримки державних структур та активності бізнесу, не лише сприяє розвитку економіки країни через підвищення ефективності процесів, а й створює нові можливості для ІТ-сектору та численних партнерів таких компаній.
Серед тем обговорення:
головні виклики, з якими стикаються МСБ при впровадженні цифрових технологій;
партнерство між ІТ-компанією та МСБ для досягнення успішної цифрової трансформації;
головні драйвери цифровізації малого та середнього бізнесу ви спостерігаєте сьогодні;
різниця запиту МСБ на цифрові рішення порівняно з великим бізнесом;
індустрії малого бізнесу, які найактивніше інвестують у диджитал.