Дата публікації:
Публікація:
Учора, 7 червня, відбулася онлайн-зустріч в рамках формату міжнародних вебінарів ITU Global Talks, організована Асоціацією IT Ukraine за участі юридичного партнера – компанії Tretten Lawyers. Темою зустрічі стала «ІТ бізнес в Румунії: податки та реальні кейси».
Своїм досвідом поділився Максим Носарев, Founder та CEO Tretten Lawyers, який розповів про переваги ведення бізнесу в Румунії для IT-компаній.
Серед озвучених тез:
Однією з основних переваг є спеціальний податковий режим для мікропідприємств: компанії можуть сплачувати лише 3% з обороту, що є вигідним для бізнесів з високою маржею, таких як консалтинг. Однак, важливо врахувати, що з 2026 року Румунія планує понизити ліміт доходу для мікропідприємств до 100 000 €, після чого компанії повинні будуть переходити на загальну систему оподаткування.
Також було піднято питання порівняння Румунії з іншими популярними юрисдикціями, зокрема з Естонією. Хоча Естонія довгий час була лідером серед ІТ-діяльності завдяки своїм цифровим можливостям та податковим пільгам, Румунія має свої податкові переваги, зокрема можливість отримати вид на проживання через створення компанії. Порівняно з Естонією, де відкрити компанію без фізичної присутності складно, у Румунії є можливість дистанційного створення компанії без необхідності фізичної присутності засновників.
Інші важливі аспекти, що були обговорені, включають стабільність податкової системи Румунії та можливість оптимізувати податки за допомогою міжнародних холдингових структур. Румунія також пропонує пільги на дивіденди для холдингових компаній, що дає можливість зменшити податкове навантаження при репатріації коштів.
Завдяки лояльним умовам для ІТ-сектору, стабільній економіці та податковим пільгам Румунія стає перспективною юрисдикцією для відкриття ІТ-компаній. Тому, якщо ви шукаєте можливості для оптимізації податків або розвитку бізнесу в Європі, Румунія може стати чудовим варіантом.
Залишились запитання? Скористайтеся є-Support – сервісом безоплатних юридичних консультацій, а також консультації з кібербезпеки для ITU Members.