Дата публікації:
Публікація:
Один із лідерів зернового експорту та агровиробництва України, компанія «НІБУЛОН», понад 10 років розбудовує свою ІТ-інфраструктуру на базі української ERP-системи IT-Enterprise. За цей час створена повноцінна екосистема цифрових рішень, побудована за моделлю data-driven — від фінансового обліку до високотехнологічних цифрових двійників елеваторів.
Наразі в «НІБУЛОН» діє єдина цифрова система корпоративного управління на платформі IT-Enterprise, яка охоплює ключові напрями діяльності компанії: бухгалтерію, облік виробництва та продукції, управління земельним банком тощо. Це дає змогу агрокомпанії зберігати високу керованість бізнесу в режимі реального часу.
Українська продуктова IT-компанія IT-Enterprise працює 38 років. За її даними, серед топ-202 найбільших приватних компаній України, згідно з версією Forbes, кожна друга є клієнтом, у тому числі INTERPIPE, «Нібулон», енергохолдинг «ДТЕК», фонд «Повернись живим», Credit Agricole bank, «Укрнафта», АТ «Укрпошта».
«НІБУЛОН» — провідний агровиробник та експортер зі 100% українським капіталом.
Від 1991 року компанія інвестувала понад 2,3 мільярда доларів США у створення сучасної екосистеми продовольчої безпеки. Її основою є партнерство з понад 4 500 українськими агровиробниками, які разом із НІБУЛОНом постачають якісну сільськогосподарську продукцію до 76 країн світу.
У розпорядженні компанії — розгалужена інфраструктура: 23 елеваторні комплекси, власні автотранспортні й залізничні потужності, а також флот, збудований на власній суднобудівній верфі. Навіть у воєнний час цей флот продовжує здійснювати річкові перевезення по Дніпру, Дунаю та Південному Бугу, забезпечуючи агровиробникам надійні та ефективні логістичні рішення.
Сьогодні ефективність великого бізнесу залежить від швидкості та точності прийняття рішень на основі даних. “НІБУЛОН” — яскравий приклад того, як український бізнес системно інвестує в інтелектуальний капітал та якісні національні рішення. Наша співпраця триває понад 10 років, і за цей час ми разом пройшли шлях від базової автоматизації до впровадження інструментів Індустрії 4.0 та створення повноцінної екосистеми цифрових рішень
коментує Олег Щербатенко, засновник та CEO IT-Enterprise
Одним із найсучасніших етапів співпраці стала реалізація у 2025 році проєкту зі створення цифрових двійників для 23 елеваторних комплексів «НІБУЛОН» на базі ERP-системи IT-Enterprise. Проєкт дав змогу мінімізувати втрати зерна та суттєво підвищити прозорість операцій. Цей кейс є одним із перших прикладів масштабного впровадження цифрових двійників в елеваторній інфраструктурі України.
Вже понад 10 років “НІБУЛОН” системно будує цифрову екосистему разом із українською ІТ-компанією IT-Enterprise. Повномасштабне вторгнення пришвидшило цей процес: бізнес опинився в умовах, де кожна секунда, тонна і гривня мають значення. Саме тому ми фокусувалися на максимальній ефективності і сьогодні маємо результат: надійний цифровий фундамент і власний центр ІТ-компетенцій, який дозволяє нам впроваджувати зміни швидко, масштабно і гнучко. Ми ще на шляху трансформації, але вже сьогодні розуміємо її стратегічну цінність — і для бізнесу, і для ринку
зазначив ІТ-директор «НІБУЛОН» Микола Рясько
Наступним кроком співпраці стала цифровізація HR-процесів «НІБУЛОН» на базі української ERP-системи IT-Enterprise. Компанії наразі впроваджують систему рекрутингу, онбордингу, навчання та оцінки персоналу від IT-Enterprise. Це дасть змогу автоматизувати повний цикл управління людським капіталом у межах агрохолдингу.