Законопроект №2740

Законопроект №2740 або «Маски-шоу стоп-3» подано на розгляд до ВРУ

15 січня на розгляд до Верховної Ради України подано важливий для IT-індустрії законопроект №2740, більш відомий як «Маски-шоу стоп-3», над розробкою якого працювали експерти IT Ukraine, Верховного суду України та науковці. Серед народних депутатів, які ініціювали законопроект − Кіра Рудик, перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації.

Документ передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України з метою захисту IT-бiзнесу від зловживань з боку правоохоронних органів, зокрема, необгрунтованих обшуків, вилучення серверів та іншої техніки, що належить підприємцям.

Щоб збалансувати інтереси держави та бізнесу, законопроектом пропонують внести такі зміни: 

  • Забороняється вилучати сервери та інші носії електронної інформації, окрім випадків, коли безпосередньо вони є речовими доказами у кримінальному провадженні.
  • Доступ правоохоронних органів до необхідної електронної інформації забезпечується через її копіювання, без вилучення самого носія (пристрою, де вона зберігається). При цьому результати копіювання інформації чітко фіксуються у відповідному протоколі.
  • За умисні протиправні під час проведення обшуків передбачена сувора кримінальна відповідальність для слідчих і прокурорів.

Чому цей законопроект важливий? За роки незалежності не винесено жодного судового вироку щодо IT-компаній! В той же час склалася непрозора для бізнесу схема: вилучення техніки і «переговори» щодо її повернення. Тому слід нарешті збалансувати каральну гру «в одні ворота» – і притягати до відповідальності за умисні порушення порядку проведення обшуків. Аби підвищувати рівень життя в Україні, країна має заробляти більше! Іноземні інвестори мають бути впевнені: ведення бізнесу в Україні чіткі, прозорі та рівні для всіх,

−  прокоментував Дмитро Овчаренко, Віце-президент з правових питань IT Ukraine, CEO ALCOR.

Наразі законопроект №2740 або «Маски-шоу стоп-3» знаходиться на опрацюванні комітетів Верховної Ради України. Команда IT Ukraine сподівається, що становлення чітких та зрозумілих «правил гри» забезпечить справедливе правосуддя, поліпшить інвестиційну привабливість України та створить основу для подальшого розвитку IT-індустрії. 

З текстом законопроекту №2740 та етапами його опрацювання можна ознайомитися тут

IT Ukraine − це найбільший пул сервісних та продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже понад 15 років. Наша місія – забезпечити сприятливі умови для розвитку сфери IT в країні та за кордоном. Більше деталей на нашій сторінці у Facebook