Відгук EPAM про участь в IT Ukraine

EPAM Ukraine
Юрій Антонюк

Юрій Антонюк

Глава EPAM Ukraine

Компанія EPAM Ukraine є учасником Асоціації "ІТ Ukraine" з 2007 року. Зусиллями однієї компанії не досягти змін умов на ринку, тому ми прийняли рішення приєднатися до організації. За цей час Асоціація показала себе як незалежний майданчик, що забезпечував ефективний діалог як всередині ІТ-спільноти, так і з урядом та суспільством.  

Ключова цінність Асоціації, на мою думку, це побудова та підтримка ефективних government relations для усієї галузі. Для EPAM Ukraine, як публічного та прозорого бізнесу, це особливо важливе. Також я би відмітив освітню активність, яку реалізує Асоціація. Ми користуємося усіма послугами організації окрім участі у проектах-знайомствах із потенційними замовниками, оскільки наш бізнес добре налагоджений і не має потреби у додатковому каналі продажів. 

Ми можемо відмітити суттєві зміни в роботі Асоціації, які відбулися в останній рік. Хочу виділити розробку стратегії, більш активне позиціонування об’єднання у бізнес-середовищі, участь українських ІТ-фахівців у Давоському форумі. 

Наступні 3-5 років стануть ключовими для ІТ-індустрії: вона або продовжить розвиватись тими ж темпами, що й зараз, або відбудеться суттєве сповільнення. Сповільнення можливе за кілька причин. По-перше, невпевненість в умовах ведення бізнесу через сприйняття України як країни з високим рівнем ризику ведення бізнесу. По-друге, hi-tech індустрія, за своєю суттю, є індустрією людського та інтелектуального капіталу. Без потенціалу молодих талантів подальший розвиток у перспективі 3-5 років неможливий, але на сьогодні освітня система нашої країни знаходиться у глибокому занепаді.  

Вважаю, що саме об’єднання зусиль гравців ринку інформаційних технологій в рамках галузевих спільнот є тією рушійною силою, що допоможе вітчизняній ІТ-галузі вийти зі стагнації та покращити свої результати в довгостроковій перспективі.