Блог Юлії Маліч

Технології - найпопулярніша українська тема Давосу

Чому технології - найпопулярніша українська тема Давосу? Чому українське IT?

Дискусія про майбутнє та технології викликала особливий ажіотаж в Ukraine House Davos. У залі - жодного вільного місця, кількість переглядів трансляції у Фейсбуці - майже 10 тисяч, позитив про українців у Давосі на ТВ - саме про айтішників! 

Чому цікаві технології?

Зацікавленість виникла не просто так. За останні 50 років технологічний прогрес перетворив світ на інтегровану систему. Це покращує життя мільйонів людей. І неможливо без вдосконалення процесів та технології. ІТ-технології - ключові для останніх змін. 

Для глобальної аудиторії тема технологій тісно пов’язана з Цілями Сталого Розвитку ООН (Цілі). Згідно зі звітом PwC, інновації можуть прискорити досягнення 10-ти з 17-ти Цілей. Найбільший вплив технології мають на:

  • Міцне Здоров’я та Благополуччя
  • Доступна та Чиста Енергія
  • Промисловість, Інновації та Інфраструктура
  • Сталий Розвиток Міст та Спільнот

Можна навести багато прикладів, як-от мобільні додатки для занять спортом, розумні міста, розповсюдження приватних електростанцій та багато інших.

Водночас процес інноваційного розвитку супроводжується багатьма ризиками, ось декілька: 

  • реструктуризація ринку праці, потреба у перекваліфікації та підвищенні кваліфікації робочої сили
  • концентрація персональних даних у вузькомі колі компаній (Фейсбук, наприклад, за день генерує 500+ терабайт інформації)
  • AI, блокчейн, IoT, хмарні сервіси, 5G та квантові комп’ютери можуть споживати велику кількість енергії і потребуватимуть значно більшої потужності 
  • До 2021 року прогнозується, що кількість генерованих електронних відходів зросте до 52,2 мільйона тонн 

Вирішення глобальних проблем потребує використання новітніх технологій. Тому розуміння технологічних трендів - потреба світових лідерів. 

Чому цікаве саме українське IT?

Айтішники в Україні працюють з найсучаснішими технологіями, задають тренди та спонукають до впровадження інноваційних рішень. 

ІТ-України має кілька привабливих особливостей:

По-перше, Україна - невід’ємна частина світового ІТ. Наші компанії працюють як на іноземні (уряди США, Британії та ін), так і на найбільші світові корпорації (BMW, Amazon тощо). Отже, знають, чого очікує світовий ринок і як до цього підготуватися.

По-друге, представники державного сектору представили плани по діджиталізації в Україні, що є також глобальним трендом та цікавить інвесторів.

Чому ІТ-компанії вирішили організувати цей захід в Давосі?

Організація заходів в Давосі - можливість вплинути на імідж України в світі. Увага до нашого технологічного сектору неймовірна і Давос відкриває значні можливості.

Тому компанії об’єдналися на базі Асоціації ІТ-України, щоб попрацювати над позитивним іміджем України. Наша країна має асоціюватися не тільки з конфліктами та проблемами, але і як країна:

- з крутими ІТ-фахівцями,

- сучасними офісами технологічних компаній;

- можливостями для іноземних інвесторів.

Наступного року ми зробимо ще цікавішу панель, більшу кількість учасників та безліч корисних зустрічей. І подивимося, які теми стануть головними наступного року. 

 

Перегляньте інші новини :