Хакатон для допомоги бізнесу в післякарантинний період

Хакатон для допомоги бізнесу в післякарантинний період

Протягом вікенду 15-17 травня 181 учасник, 24 наставники та 16 суддів об'єднали зусилля для пошуку рішень, які могли б допомогти бізнесу в післякарантинний період. Хакатон спільно організували ELEKS, Lviv IT Angels та Lviv IT Arena. Учасники акцентували увагу на ізоляції, спричиненої світовими обмеженнями, одночасно вирішуючи інші ключові проблеми, такі як безперервність бізнесу, забезпечення безпечної взаємодії, вирішення логістичних труднощів та вирішення мережних проблем.

"Хакатон" був першою спробою вийти на міжнародний рівень. Однак, всередині України: ми зібрали учасників з понад 15 країн світу, а деякі з Німеччини, Канади, Мексики, Індії, Казахстану та Пакистану потрапили до команд фіналу. Україна зарекомендувала себе як країна для розширення міжнародного співробітництва.

Тринадцять команд увійшли до грандіозного фіналу, представляючи інноваційні рішення у десяти тематичних напрямках. Трійка найкращих - виграли грошові призи, які допоможуть у подальшому розвитку ідей. Ось найяскравіші моменти переможців Хакатону.

Переможець Hack the New World Hackathon - стартап Kolo. Track. Команда розробила рішення, яке допоможе фермерам повернутися до роботи після кризи. Стартап пропонує корпоративні системи для фермерів, які б автоматизували внутрішні процеси, допомогли отримати відповідні сертифікати, контролювати якість продукції, а також спілкуватися з регулюючими органами.

Оскільки я працюю у сфері органічної торгівлі, ідея народилася зі спостереження. Існуюча система є бюрократичною, повільною та крихкою через людський фактор. Вона неефективна, тому що більшість стандартів написані складною іноземною мовою. Більшість фермерів та операторів ніколи не читали цих стандартів, продовжуючи працювати, як раніше. Тому я вирішив створити систему EPR, яка буде вказувати операторам, що їм потрібно робити щодня, щоб відповідати вимогам сертифікації, а також створити єдиний стандарт обміну інформацією у торговельній мережі сертифікованих операторів, що пришвидшить та спростить процес. Участь у Хакатоні була для мене корисною. По-перше, я зміг протестувати свою ідею разом із наставниками провідних українських технологічних компаній, і ідея їм сподобалась. Перед Хакатоном у мене була лише можливість спробувати цю концепцію з гравцями ринку. Сподіваюся, Hack the New World породить нову співпрацю , - розповідає Власислав Ковтун, СЕО компанії Kolo Agrarhandel GmbH, проект Kolo. Track.

Ми в ELEKS пишаємося, що значна кількість команд запропонували так багато корисних рішень для світу після COVID, а переможці знайшли рішення для місцевих фермерів. Чудово, коли небайдужі допомагають екосистемам, які страждають від перевантаження технологічними роботами. Хакатон показав, що це потужний інструмент для генерації рішень, що забезпечує безмежну співпрацю та робить величезний соціальний вплив , - прокоментував Клаус Сонненлейтер, CTO в ELEKS.

Друге місце у Хакатоні посів SafeMenu. Ідея стартапу - зробити безпечними відвідування ресторанів та кафе у Львові, зокрема - замінити паперові меню на онлайн меню. Щоб побачити меню, потрібно просканувати QR-код: чат-робот швидко створить меню, що дозволить безпечно робити замовлення.

Не лише антисептик зараз став необхідністю, а й вимірювання температури у громадських місцях. Третє місце дісталося Thermal Camera - ідея автоматичного вимірювання температури. Thermal Camera пропонує унікальне технічне рішення, яке можна використовувати з вже наявними приладами для вимірювання температури у школах, музеях, на фабриках, ресторанах тощо.

Крім трьох переможців, четверо інших фіналістів Хакатону були номіновані на спеціальні призи. Вони створили такі рішення, як платформа для подорожей та екскурсій, яка може задовольнити будь-які запити; заявка на моніторинг стану здоров’я та сповіщення батькам та лікарям про діабет; чат-бот, який дозволяє миттєво повідомляти про домагання чи знущання та передавати інформацію в поліцію; і чат, який записує ваші спонтанні думки, структурує їх у щоденнику і аналізує ваші емоції, щоб забезпечити добробут вашого самопочуття.

Серед суддів Хакатону були представники Міністерства охорони здоров'я та Міністерства цифрової трансформації України, а також Львівської міської ради. У такі нелегкі часи Хакатон показав, що поєднання творчих інтелектів може забезпечити ефективні рішення для України та світу.

Олександр Борняков, заступник міністра Міністерства цифрової трансформації України, прокоментував: На жаль, карантин наніс серйозний удар по бізнесу та підприємцях. Ця ситуація стосується не лише України, але і ті країни, які зачепила вірусна пандемія. Однак, ми всі маємо можливість продовжувати працювати, і зараз ми намагаємось допомогти ефективними рішеннями та технологіями. І цей Хакатон - це чудове досягнення для нашої ІТ-спільноти. Я дякую усім за участь, і сподіваюся, що команди зможуть реалізувати свої проекти, і допоможуть людям. Також вдячний організаторам за їх ініціативу та бажання втілювати нові стартапи.

Якщо виникнуть питання, звертайтесь за адресою: eleks.hackathon@eleks.com.

Про ELEKS

ELEKS увійшов до Топ-100 глобальних аутсорсингових компаній, забезпечуючи експертні інженерні та консультаційні послуги. Понад 29 років ЕLEKS виступав партнером-інноватором програмного забезпечення для компаній Fortune 500, великих підприємств та технологічних претендентів. Команда ELEKS із 1500+ професіоналів надає повний спектр ІТ-послуг. Програмні продукти, створені ELEKS, допомагають провідним світовим брендам трансформувати свій бізнес, збільшувати доходи та економити час на розробку та експлуатаційні витрати.

Інші новини: