Щодо роботи IT в умовах загострення україно-російських відносин

Робота IT-галузі в умовах загострення україно-російських відносин

Асоціація “IT Ukraine” уважно спостерігає за розвитком подій, пов’язаних з підвищеною концентрацією військ Російської Федерації поблизу українського кордону.

Гібридна  агресія РФ проти України триває вже восьмий рік. Не дивлячись на це, українська IT-галузь стабільно розвивається. Так, згідно національного дослідження Ukraine IT Report 2021, IT-індустрія зросла на 36% з $5 млрд експорту до $6,8 млрд, а кількість спеціалістів збільшилась з 244 тис. до 285 тис. Таким чином, тільки за останні три роки галузь зросла більш ніж удвічі по експорту та більш ніж на 50% по кількості спеціалістів. 

За останні роки Збройні Сили України наростили свою міць, отримали бойовий досвід та спроможні захистити країну та її населення. У свою чергу, компанії ІТ-індустрії мають плани реагування – невід’ємну частину антикризового управління бізнесом на випадок екстрених ситуацій. Вони спрямовані на збереження талантів та безперервність бізнес-процесів. Такі плани постійно оновлюються та тестуються. 

Українська IT-індустрія завжди оперативно реагує на політично та соціально значущі явища. Це соціально-відповідальний бізнес, орієнтований на людей, інтереси своїх клієнтів і партнерів та розвиток нашої країни. Ми усвідомлюємо всі ймовірні ризики, тверезо їх оцінюємо і маємо оперативні плани реагування на випадок екстрених ситуацій. Водночас, ми продовжуємо роботу в стандартному режимі і уважно слідкуємо за перебігом подій.

наголошує Віталій Седлер, Президент Асоціації “IT Ukraine”, CEO Intellias

Відповідно до результатів експрес-опитування учасників Асоціації “IT Ukraine”, 92% компаній оцінюють ризики можливої ескалації збройного конфлікту в найближчий час як низькі і середні. Водночас обсяги замовлень існуючих клієнтів залишаються незмінними для 56% бізнесів, тільки 13% клієнтів учасників асоціації переглядають обсяги замовлень, та 31% потенційних клієнтів віддають перевагу компаніям, які мають центри розробки в інших країнах. Жодна з компаній не готує повну релокацію. У разі необхідності або за вимогою клієнтів, 13% ІТ-бізнесів готові реалізувати тимчасову релокацію для ключових спеціалістів.


57% з опитанних керівників готові розглянути переїзд за ініціативи самих спеціалістів. Релокація розглядається насамперед в західні регіони України, а також до сусідніх європейських країн. План реагування в умовах надзвичайних ситуацій мають або доопрацьовують 92% ІТ-компаній.

Наразі українська ІТ-галузь та технологічні компанії з офісами розробки в Україні продовжують роботу в звичайному режимі.

Асоціація “IT Ukraine” – найбільше національне об’єднання ІТ-компаній, що представляє інтереси більше 75 000 ІТ-спеціалістів. Асоціація об’єднує інтереси бізнесу, держави та міжнародних партнерів задля розвитку ІТ-індустрії в Україні. Разом з компаніями-учасницями, ІТ-кластерами та партнерами Асоціація відстоює інтереси бізнесу та промотуємо бренд України як провідної технологічної нації.