Коли запрацюють квоти для іноземців-айтішників?

Коли запрацюють квоти для іноземців-айтішників?

Ще навесні 2020 року Мінцифри анонсувало запровадження 5 тис. квот для іноземців-айтішників. Здавалося б, одні переваги: іноземні квоти сприятимуть залученню іноземних фахівців, які будуть оформлювати документи в Україні по спрощеній процедурі. Проте час спливає, а заявлених результатів все нема – натомість є ряд труднощів. 

Ми вирішили дізнатись на практиці, як працює механізм з оформленням квот. Підготували запит, пакет документів і додатково вирішили проконсультуватись за місцем прийому заяви на дозвіл. Результати наступні:

  • під час карантину прийом відвідувачів є обмеженим. Вам доведеться чекати в черзі на вулиці, що є не дуже приємним, погодьтесь. Неприємно, але ми дочекались;
  • в результаті ви потрапляєте до приміщення на консультацію. Консультацією виявиться інформація про те, що механізм з квотами не працює;
  • ви можете піти іншим шляхом – наприклад, звернутися за консультацією по телефону. Це також буде нелегко – адже для того, щоб вам допомогти, фахівці муситимуть побачити ваші документи. 

Замкнене коло, правда? На сьогоднішній день механізм з квотами не працює. А працівники на місцях не розуміють суті нововведення і не мають змоги посприяти іноземцям. Саме тому ми підготували офіційні звернення до Державної міграційної служби та Міністерства цифрової трансформації України. В листах зазначили прохання роз’яснити причини описаного стану речей та зорієнтувати нас щодо дат налагодження роботи процедур.

Сподіваємося отримати чітку відповідь з поясненням ситуації, що склалася. Триматимемо вас в курсі!