Що пропонує IT-галузі оновлена версія законопроєкту про Дія.Сіті

Що пропонує IT-галузі оновлена версія законопроєкту про Дія.Сіті

17 березня Комітет з питань цифрової трансформації ВРУ розглянув та рекомендував парламенту взяти за основу законопроєкт 4303 про спеціальний режим для IT галузі Дія.Сіті. 

Оновлена версія законопроєкту 4303 відрізняється від попереднього, головним чином, у наступному: 

  • зменшено регуляторні повноваження Мінцифри;
  • прозорий вхід: погоджено критерії, формальний принцип з максимально автоматичною перевіркою;
  • членство в організації резидентів Дія.Сіті (так зване СРО) стало необов’язковим. 

У законопроєкті 4303 передбачено такі регуляторні повноваження «органу управління» Дія.Сіті, тобто Мінцифри: 

  1. прийняття рішення про набуття / втрату / відмову у набутті статусу резидента Дія.Сіті та про залишення заяви про набуття статусу резидента без розгляду;
  2. ведення реєстру резидентів Дія.Сіті, який має бути у відкритому доступі в Інтернеті;
  3. здійснення контролю за відповідністю заявників та резидентів Дія.Сіті встановленим вимогам;
  4. розгляд інформації щодо резидентів Дія.Сіті на предмет наявності ознак, що можуть бути підставою для прийняття рішення про втрату статусу резидента;
  5. накопичення відомостей про заявників та резидентів Дія.Сіті.

Разом з тим, частина питань, зокрема податкового характеру, все ще знаходяться в роботі і будуть врегульовані в окремому податковому законопроекті.

На старті режим Дія.Сіті планувався як пакетна реформа, яка складатиметься з основного закону, податкового (наразі не зареєстровано у ВРУ) та закону про захист резидентів Дія.Сіті від кримінальних переслідувань. Найближчим часом очікується розгляд та голосування народними депутатами доопрацьованої версії законопроєкту 4303 про Дія.Сіті.

Нагадаємо, що основний законопроєкт про Дія.Сіті (№ 4303) був зареєстрований 2 листопада 2020 року. Пропозиції та зауваження до законопроєкту від IT Ukraine лягли в основу альтернативного законопроєкту 4303-2, який розроблявся за ініціативою найбільших в Україні бізнес-асоціацій. 18 листопада він був зареєстрований у ВРУ народними депутатами Кірою Рудик та Андрієм Ніколаєнко за підтримки представників п'яти політичних сил. Більшість пропозицій від IT індустрії підтримала і направляла Громадська рада при Мінцифрі. 3-го березня альтернативний законопроєкт від IT індустрії (№ 4303-2) було відхилено народними депутатами.  

Перегляньте інші новини :