Ввезти обладнання для R&D за спрощеною системою можна буде вже з серпня

Ввезти обладнання для R&D з серпня буде значно простіше

Гарна новина для українського ІТ-бізнесу – ввезти обладнання для дослідження та розробки (R&D) програмного забезпечення за спрощеною процедурою можна буде вже з серпня.

12 березня 2018 року Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) від 13 лютого про затвердження Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, було зареєстровано Міністерством юстиції. Відповідно до тексту постанови, рішення набуває сили через 120 днів з моменту публікації.

Тобто, на сьогодні у питанні залишається один єдиний технічний момент – офіційна публікація документу, яку ми очікуємо вже у квітні 2018 року.

Нагадаємо, що завдяки спільним зусиллям Асоціації та представників бізнесу ввезення обладнання для R&D програмного забезпечення було суттєво спрощено.

Згідно з новими правилами прототипи обладнання, що ввозяться до України з метою розроблення програмного забезпечення, потрапляють до списку продукції, яка не потребує підтвердження відповідності вимогам Технічного регламенту. Для цього мета ввезення прототипів має бути підтверджена контрактом з відправником продукції. Всього дозволяється ввозити до 10 одиниць обладнання однієї моделі.

Таким чином, спрощення процедури імпорту прототипів обладнання значно поліпшить умови роботи вітчизняних ІТ-компаній, та іноземних, що мають R&D-центри на території України. Нові умови імпорту пришвидшать темпи розробки ПЗ, зроблять ведення бізнесу в цій сфері простішим і, відповідно, покращать інвестиційний клімат для ІТ-галузі.