ВРУ прийняла Закон про спрощення регулювання трудових відносин

ВРУ прийняла Закон про спрощення регулювання трудових відносин

19 липня 2022 року Верховна Рада України прийняла в цілому  Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (відомий як законопроєкт № 5371).

Закон, зокрема, передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України, за якими запроваджується договірний режим регулювання трудових відносин, який буде застосовуватися до трудових відносин, що виникають між:

  • працівниками та роботодавцями – суб‘єктами малого і середнього бізнесу;
  • або підприємництва з кількістю працівників до 250 осіб;
  • або роботодавцем і працівником, заробітна плата якого становить понад 8 мінімальних заробітних плат на місяць.

У законодавстві України про працю сьогодні відбулась справжня міні революція, адже новоприйнятий Закон надає право громадянам самим регулювати умови договору із працедавцями, а також можливість реалізувати себе у ринкових умовах, продаючи свій найманий труд за високу зарплату. У вільному трудовому договорі буде передбачений результат, а не процес роботи.

Малий та середній бізнес нарешті буде позбавлений радянського забюрократизованого трудового законодавства, що наразі містить застарілу систему нормування й оплати праці, обліку робочого часу і надання відпусток, надмірну складність чинних процедур обліку кадрів тощо. Нарешті з’явився шанс, коли бізнес отримає новий правовий механізм, який відповідатиме реаліям ринкової економіки та надасть можливість суттєво спростити трудові відносини між субʼєктами господарювання і найманими працівниками. Для розвитку ІТ-бізнесу в Україні це має надважливе значення,

– Єфрем Лащук, директор з політико-правових питань Асоціації «IT Ukraine»

Нагадуємо про те, що Асоціація «IT Ukraine», спільно з Українською Радою Бізнесу та Офісом простих рішень та результатів виступили ініціаторами законопроекту № 5371, що спрямований на реалізацію принципу свободи трудового договору.

Перегляньте інші новини: