Асоціація захищала і продовжує захищати інтереси IT-індустрії протягом усього періоду роботи над законопроєктом № 4303. Наразі не всі зауваження та пропозиції від IT Ukraine були враховані. Так, серед найважливіших пунктів, які ми відстоюємо, є:
- захист ІТ-спеціалістів-ФОПів, які співпрацюють з IT-компаніям. Така співпраця не повинна обмежуватись і розцінюватись як трудові відносини;
- збереження існуючого податкового навантаження на IT-індустрію та діючі бізнес-моделі;
- виключення із законопроєкту розділу про об’єднання резидентів Дія.Сіті (так званої СРО). Адже таке конституційне право фізичні та юридичні особи мають вже і незалежно від закону про Дія.Сіті;
- відсутність будь-яких регуляторів для ІТ-галузі, особливо державних;
- виключення із законопроєкту вимоги щодо проведення обов’язкового аудиту стосовно малого IT-бізнесу;
- розвиток ІТ-освіти;
- прийняття закону «Маски-шоу Стоп-3».
Для повноцінного початку роботи Дія.Сіті необхідно також, щоб Верховна Рада проголосувала за його податкову частину — законопроєкт № 5376. Він наразі готується до другого читання. Ми відстоюємо збереження діючого податкового навантаження для IT-компаній та врахування пропозицій індустрії до законопроєкту № 5376.