Вчителі Дніпра навчаються дистанційній роботі за підтримки IT Dnipro Community

Вчителі Дніпра навчаються дистанційній роботі з IT Dnipro Community

Статистика захворювань на Covid-19 змушує вчителів бути готовими у будь-який момент взаємодіяти з учнями дистанційно. IT-школа СМАРТ за підтримки IT Dnipro Community у серпні почала реалізувати програму просвітницьких заходів із підготовки до дистанційного навчання вчителів дніпровських шкіл. Мета програми — допомогти освітянам пристосуватися до нових викликів сьогодення. Ініціатива є некомерційною, тому навчання педагогів — повністю безкоштовне.

Усього протягом серпня було зареєстровано 540 освітян (представників шкіл, ліцеїв та дошкільних закладів), які бажали вдосконалити свої навички в рамках даної програми. З них за два тижні навчання успішно пройшли 335 педагогів. Усі вони отримали нові знання з організації дистанційної роботи та навчилися ефективно користуватися популярними  онлайн-програмами та сервісами. Зокрема, IT-школа СМАРТ провела заходи:

  1. Майстер-клас з користування програм Zoom, Hangouts,
  2. Лекція “Як організувати комунікацію вчителя та учнів на дистанційному навчанні”,
  3. Майстер-клас з користування сервісами Google Class в навчальному процесі.

Всі педагоги, які пройшли навчання у IT-школі СМАРТ, отримали відповідні сертифікати. 

Після завершення серед вчителів було проведено опитування щодо пройденого навчання. Усі педагоги залишили позитивні відгуки і зазначали, що навчання було корисним, цікавим та велося доступною мовою. Учасники лекцій та майстер-класів отримали багато цікавих практичних ідей щодо роботи з онлайн-інструментами, дізналися про способи вирішення проблем при використанні деяких сервісів, зокрема Zoom. 

Вчителі закріпили вже набуті навички та розширили своє уявлення про можливості використання раніше відомих платформ та сервісів. Крім того, вони отримали методичні рекомендації та підбірку корисних ресурсів для подальшого використання у своїй онлайн-роботі. 

Більшість педагогів вже застосовують на практиці рекомендації, отримані в IT-школі СМАРТ. Наприклад, батьківські збори перед стартом навчання організовували та проводили за допомогою Zoom. Також освітяни планують активно користуватися онлайн-інструментами в новому навчальному році. Вчителі зазначають, що із задоволенням будуть реєструватися на подальше навчання із використання сучасних технологій та сервісів задля впровадження їх в освітній процес. Отримані знання допоможуть педагогам більш м'яко пройти адаптацію до роботи в онлайн-режимі, бути підготовленими до викликів нового навчального року і різних сценаріїв карантинних обмежень.
Представники IT-школи СМАРТ планують здійснювати просвітницьку діяльність на волонтерських засадах і надалі протягом 2020-2021 років.