Відгук ISD про участь в IT Ukraine

ISD
Валерій Шаров

Валерій Шаров

CEO ISD

Компанія ISD приєдналась до Асоціації ще у далекому 2005 році. На відміну від традиційних галузей промисловості, ІТ-індустрія виникла як нове та незрозуміле для чиновників явище. І завдяки роботі Асоціації нам вдалось донести до державних органів правильне розуміння того, чим ми, власне, займаємось; налагодити діалог з урядом та перейти від тиску та жорсткого регулювання до кооперації.

Без перебільшення, Асоціація на національному рівні створила середовище для спілкування, обміну досвідом, організації спільних галузевих проектів, конференцій, розробки галузевих стандартів та системи компетенцій для ІТ-спеціалістів. І всі ці речі чудово працюють та приносять користь всім учасникам спільноти та ринку загалом.

На міжнародній арені Асоціацією була проведена велика робота щодо просування України як надійного бізнес-партнера в ІТ-сфері. Проте завданням на найближчі роки є усвідомлення та розвиток того, чим українська індустрія інформаційних технологій відрізняється від такої в країнах-конкурентах – сподіваюсь, це буде якість, оригінальність мислення та обов’язковість перед клієнтами. Інакше ми опинимось на одному щаблі з багатьма іншими країнами, що розвиваються та намагаються зайняти ту ж саму нішу. Але ж початкові умови в нас набагато кращі – за нами покоління інженерів і вчених, потужна промисловість, в той час, коли багато наших конкурентів починають з нуля. Та початкові умови треба вміти реалізовувати, а для цього необхідно відродити якісну систему освіти, розвивати інфраструктуру міст, налагодити зручне транспортне сполучення всередині країни та з найбільш важливими світовими центрами.

Впродовж найближчих 3-5 років ми маємо закріпити імідж України як країни, де розробка програмного забезпечення коштує недешево, але продукт реалізують якісно та в обумовлені терміни. А для цього, безперечно, гравці ринку мають об’єднати свої зусилля.