Оновлені дані: IT - єдина експортна галузь в Україні, що зростає

Оновлені дані: IT - єдина експортна галузь в Україні, що зростає

За результатами 2022 року ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у $7,34 млрд, про що свідчать дані Національного банку України. Обсяг експорту збільшився на $400 млн у порівнянні з довоєнним 2021 роком.

Станом на 1 січня 2023 року сума податків та зборів до зведеного бюджету України, сплачених ІТ-бізнесом, складає 32,2 млрд грн., Це на 4,4 млрд грн. та на 16% більше за минулорічний показник. При цьому збільшилась кількість фізичних осіб підприємців платників податків за ІТ-КВЕД.

Саме завдяки збереженню темпів зростання, працюючий ІТ-бізнес підтримує економіку та Збройні сили України, створює нові робочі місця під час війни, реалізовує гуманітарні ініціативи, і таким чином робить свій внесок в Перемогу.

Для експортного IT-сектору такі показники були очікувані, адже компанії успішно запроваджують заходи щодо підтримки безперервності бізнесу та створення  умов для безпечної роботи ІТ-спеціалістів.

Наші компанії успішно долають усі перешкоди, навіть блекаути та суттєві перебої зі зв’язком, тому здатні забезпечити зростання галузі, хоч і сповільнене.

Цифра у більше ніж сім мільярдів доларів від експорту комп'ютерних послуг унікальна ще тим, що це найбільший показник за всю історію існування української ІТ-галузі, який був досягнутий саме під час війни.

- зазначив Костянтин Васюк, виконавчий директор IT Ukraine Association.

 

Асоціація «IT Ukraine» — це найбільше національне профільне об’єднання ІТ- компаній, яке представляє інтереси понад 125 сервісних і продуктових IT-бізнесів та більше 85 тисяч спеціалістів в Україні.