Про United By Idea, платформу для волонтерів, яку підтримала ООН

Про United By Idea, платформу для волонтерів, яку підтримала ООН

Українське волонтерство — явище унікальне. Це не секрет, що українці — народ досить різноманітний в своїй масі. Ми можемо сперечатися одне з одним, не приймати чужу думку, критикувати владу і сусіда за стінкою. Але це в мирний час. Війна розкрила справжнє обличчя українців — коли приходить біда, ми об’єднуємось і готові боротись пліч-о-пліч. Така відчайдушна завзятість характерна і для українського волонтерства. Не кожен може виїхати в поля з вантажем, але майже кожен донатить. Достатньо лише згадати кейс з трьома байрактарами, коли українці за три дні зібрали понад 500 мільйонів гривень. Унікальне явище, яке дивує і водночас мотивує весь світ.

В JEVERA прийнято волонтерити, колектив завжди був і сьогодні залишається соціально активним. І компанія їх підтримує. Вагома частина нашої команди лишилась в Чернігові, коли почались бомбардування — хтось став до лав ТрО, хтось заглибився в волонтерську діяльність та об’єднався з громадськими організаціями для постійного обміну інформацією та побудови ефективних процесів. Вони на власні очі побачили, в яких умовах працюють волонтери, коли часом немає інтернету та навіть зв’язку, або, коли терміново необхідно знайти фінансування під конкретний запит.

Волонтерська діяльність наших дівчат і хлопців та розуміння її складнощів трансформувалась у бажання створити програмне рішення, яке оптимізує процеси роботи над пошуком і доставкою гуманітарної допомоги, зробить його гнучким на прозорим та звільнить волонтерів він необхідності працювати в кількох месенджерах одночасно.

Історія платформи, яка об’єднала ГО та бізнес

СОО JEVERA Юлія Дайнеко була однією з тих, хто не полишала Чернігів з перших днів війни і брала дуже активну участь у волонтерському русі міста. Юлія стала, так би мовити, проксі, через який ми дізнались про ГО “Ліга ділових та професійних жінок України” та їхню ідею створити софт, який покращить умови роботи волонтерів.

Громадська організація “Ліга ділових та професійних жінок України” шукала партнера для розробки платформи, яка стала б основним цифровим робочим місцем волонтера та вирішувала низку проблем пов’язаних з пошуком донорів, постачальників, логістів, тощо, для побудови прозорого процесу надання гуманітарної допомоги. Попередньо ГО отримала підтримку з боку ООН в межах проекту організації “ЗМІЦНЕННЯ ЧЛЕНСЬКИХ БІЗНЕС-ОБ'ЄДНАНЬ ММСП В УКРАЇНІ: ФАЗА ІІ”, але їм необхідно було знайти партнера для технічної реалізації.  Так з’явилась ідея програмного продукту United By Idea (UBI).

Що ми прагнемо трансформувати?

Ідея проекту полягає в тому, щоб створити інструмент, який замінить блокнот, Excel, Телеграм та ще низку додаткових сервісів, зробить процес пошуку і доставки допомоги прозорим і унеможливити шахрайство. Це основні вузькі місця, які необхідно трансформувати. UBI має на меті вирішення наступних задач:

  • Сформувати гнучкий підхід до вибору постачальників та донорів;
  • Побудувати прозорі бізнес-процеси;
  • Доставляти допомогу масимально оперативно;
  • Мінімізувати бюрократію.

Користуючись системою, волонтери і донори мають розуміти який вантаж, ким і кому відправляється; коли очікується доставка з урахуванням умов активних бойових дій; хто бере участь у процесі і які документи супроводжують вантаж. Вся ця інформація має бути на відстані кількох кліків.

Станом на сьогодні більша частина функціоналу вже на проді і тестується співробітниками “Ліги” та їхніми колегами з інших організацій та об’єднань. Разом з волонтерами наша команда проводила демо системи представниками Чернігівської ОДА, ведуться перемовини про масштабування проекту та залучення влади до користування та розвитку системи.

Проект мотивує нас вийти за межі звичної зони комфорту — ми почали самостійно розробляти мобільний додаток платформи. Ми вирішили самостійно перекрити і ті експертизи, які до сьогоднішнього дня не використовували в комерційних проектах, а лише розвивали в компанії.

United By Idea — це про адаптивність

В сучасному турбулентному світі VUCA (volatile, uncertain, complex and ambiguous), є потреба у гнучкості, щоб адаптуватися під зовнішні зміни. UBI створюється з урахування високої волатильності кризових умов, коли діяти треба швидко, на ходу трансформовувати процес та змінювати залучених осіб. Система дозволяє швидко знаходити необхідні товари, донорів, перевізників та вносити зміни у запити, що вже в роботі. Навіть якщо вантаж вже в дорозі, можна змінити маршрут чи склад в пункті Б, до прикладу. Всі учасники процесу будуть проінформовані про внесені зміни. Але гнучкість не лише в цьому.

JEVERA — це бізнес, тому ми плануємо і надалі розвивати платформу, щоб UBI була корисною всім, хто має справу з закупівлями, логістикою та вантажами. Supply chain та його недосконалість є проблемою і бізнесу, особливо в кризові часи, коли часом виникають форс-мажори і з ринку зникає контрагент, виходить з ладу транспорт, виробник зриває строки, тощо. Гнучність платформи в тому, що її можна конфігурувати та адаптовувати під процеси окремого бізнесу порівняно швидко, оскільки в основі лежить готовий фреймворк з відкритим кодом і для адаптації достатньо Java-розробника рівня “мідл”.

Погляд у майбутнє

United By Idea вже тестується реальними користувачами — громадськими організаціями, фондами та бізнес-об’єднаннями, оскільки модуль реєстрації та управління користувачами вже готові. Наприкінці червня завершилась робота над найскладнішим модулем — логістикою. Наразі команда інтегрує модуль логістики в мобільний додаток складського обліку. Паралельно ведеться робота із залучення нових користувачів та ознайомлення представників місцевої влади з продуктом та його потенціалом.

Окремо хочу відзначити рівень мотивації команди, яка працює над розробкою з боку JEVERA. Він вражає. Команда приділяє проекту майже весь свій вільний час, оскільки, по-перше, на собі відчула всі складнощі роботи волонтера та має прямий доступ до комунікації із кінцевими користувачами платорми. Вони прагнуть допомогти тим, хто допомагає іншим. 

Перегляньте інші новини: