Українські програмісти — одні з найкращих у світі в розв’язанні задач

Українські програмісти — одні з найкращих у світі в розв’язанні задач

Такі висновки зроблені завдяки статистиці ігрової платформи Skillotron, яку використовують розробники з 57 країн.

Найвищі середні бали у розв’язанні задач із програмування отримують в Україні та Аргентині. Найпопулярніші мови програмування в Україні — JavaSсript, Java та Python. Окрім цього, українські розробники приділяють розв’язанню задач набагато більше часу.

Найпопулярніші мови

Попри світове лідерство Java, JavaScript та C#, не у всіх країнах розробники однаково цікавляться одними й тими ж технологіями. Найпопулярнішою мовою в Україні виявилась JavaSсript (28,36 %), після неї з великим відривом — Java (13,92 %) та Python (4,42 %). Любов до JavaSсript об’єднує українських розробників із колегами з Німеччини, де ця мова використовується більше ніж у 34% випадків. Також вона перша за популярністю в Індії (25,93 %) та в ОАЕ (28,95 %).

Менш популярні мови

Інші мови серед українських програмістів менш популярні. За спаданням у рейтингу йдуть PHP, C#, C++, Ruby та Go, що більш-менш відповідає популярності цих мов у більшості інших країн.

Найбільш дефіцитних розробників у світі, що працюють на Go, згідно з результатами Skillotron, найлегше знайти у Великобританії (4,29 %), хоча їхні послуги, ймовірно, виллються в копієчку.

Інші досягнення

Залежно від країни змінюються не тільки мови, яким фахівці надають перевагу, але й середні бали за пройдені тести.

Найвищий середній бал (53,46) отримують програмісти з України та Аргентини, третє та четверте місце посідають білоруси (46,9) та поляки (46,8). Програмісти з ОАЕ закривають п’ятірку.

Достатньо різносторонні програмісти з Вірменії: гравці з цієї країни проходять тестування у середньому у 12 технологіях. За Вірменією йдуть розробники зі США (11) та Ірану (9).

Найбільш наполегливими виявились програмісти з України, Великобританії, Казахстану, Білорусі та Аргентини. На проходження тестів вони витрачають відчутно більше часу, ніж у середньому у світі (5,5 хвилин).

Skillotron – ігрова платформа для IT-фахівців, побудована на основі спільноти.

За її допомогою можна перевірити свій рівень володіння технологіями, ставити запитання та порівнювати свої досягнення з результатами інших учасників. У базі Skillotron — більше 2000 запитань, створених користувачами. Вони розбиті на 16 категорій і декілька десятків підкатегорій: від мов програмування до технологій проектного управління та історії ІТ.

Ініціатор та головний розробник проекту — DataArt.

Перегляньте також інші новини галузі: