16-17 грудня пройшла найбільша в Україні профільна освітня конференція Synergy 2021. IT Business & IT Education, що об’єднала представників влади, бізнесу та освітніх установ на панельних дискусіях. Протягом 2 днів відбулося 8 панельних дискусій із залученням 50 провідних спікерів, 5 практичних воркшопів, а також відбулася презентація реформи ІТ-освіти та медіапанель за участі головних редакторів українських ЗМІ.
Цього року подія стала наймасташбнішою за всі вісім років свого існування:
- 300 учасників та гостей долучилося до події вживу, взявши активну участь у панельних дискусіях;
- більше 3000 людей долучилися до перегляду прямих трансляцій;
- 600 людей стали учасниками 5 практичних онлайн воркшопів.
Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував дорожню карту реформування ІТ-освіти в Україні. Основні ініціативи реформи:
- розвиток неформальної освіти — приватні школи, курси, які навчають IT-спеціальностей;
- підвищення конкурентоспроможності та автономності закладів вищої освіти;
- реформа уроків математики та інформатики у школах.
Українська IT-сфера активно розвивається — лише цього року ІТ-експорт зріс на 35%, а кількість компаній на 22%. Водночас збільшується і попит на IT-спеціалістів. За оцінками, до 2030 року IT-галузь потребуватиме щонайменше 500–600 тисяч фахівців. Тому реформа IT-освіти — один із наших пріоритетів зараз. Вона потребує комплексного оновлення на всіх рівнях. Нам необхідно балансувати системні реформи та швидкі рішення. Вже сьогодні ми починаємо готувати молодь до майбутнього, забезпечуючи їм актуальні знання та вміння,
— зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації.
Конференція Synergy 2021 — це платформа для обговорення ключових викликів ІТ-освіти, де учасники сміливо дискутують та пропонують власні рішення та діляться історіями успіху.
ІТ-бізнес та ІТ-освіта — це дві сторони однієї медалі. Ми як бізнес готові інвестувати в ініціативи освітян, підтримувати та ділитися професійною експертизою. Так, ми не зможемо викладати краще, ніж це роблять освітяни. З нашого боку ми готові допомогти, підказавши, які навички та вміння повинні мати студенти на виході з університетів, і спрямувати нові таланти на побудову кар’єри на глобальному ринку.
- зазначив Юрій Антонюк, Віце-президент Асоціації, глава EPAM в Центральній і Східній Європі наголосив на важливості співпраці освітян та бізнесу.
Наразі бізнес може фінансово підтримувати університети тільки через спонсорство чи благодійну допомогу — цього не достатньо. Для збільшення фінансової підтримки університетів бізнесу потрібні прозорі механізми інвестицій в освіту, зняття бюрократичних бар'єрів щодо цільового використання коштів, а також прозорих правил отримання повернення на інвестиції. Ми сподіваємося, що завдяки реформі ми зможемо вирішити ці питання,
— прокоментував Тарас Кицмей, співзасновник та член Ради директорів SoftServe.
Максим Почебут, Віце-президент Асоціації з освітніх питань, Chief Learning Officer Sigma Software Group, розповів про 5 напрямів роботи Асоціації в освітній сфері: середня та вища освіта, неформальна освіта, промоція індустрії та R&D (дослідження та розробка). Зокрема, важливо будувати взаємодію між бізнесом та науково-дослідницькими інститутами, академічними установами, аби розвивати ІТ-індустрію комплексно.
На ринку освіти з’являються нові школи неформальної освіти, комерційні університети, що безумовно позитивно впливає на індустрію, забезпечуючи прихід нових талантів. Проте цей айсберг позитиву ховає і негативні тенденції ринку: зниження вхідного рівня для junior та trainee спеціалістів, компанії інвестують у програми базової ІТ-освіти, чим забирають роботу в університетів, вчителі покидають викладання у школах,
— зазначив Максим Почебут, Віце-президент Асоціації з освітніх питань, Chief Learning Officer Sigma Software Group.
До конференції також долучилися іноземні спікери: Рік Шанграу, Президент Cintana Education, Президент-засновник American University Kyiv та Крістіан Буш, професор Нью-Йоркського університету та Лондонської школи економіки презентує власні напрацювання з теми «розумної вдачі».
Зокрема, Рік Шанграу звернув увагу на важливість кроссекторіального навчання студентів ІТ-спеціальностей, аби останні мали можливість спробувати різні рольові моделі: споживача послуг, дизайнера програм, продуктового розробника і т.д. Крістіан Буш акцентує увагу на розвитку вміння підлаштовуватися під незаплановані зміни, бути гнучким та швидким в сучасному світі, що постійно та непередбачувано змінюється.
Сьогодні UKRSIBBANK BNP Paribas Group обслуговує понад 30% українського ІТ ринку. Ми віримо у потужній потенціал наших ІТ фахівців, які створюють корисні інновації, сприяють цифровій трансформації та сталому розвитку як економіки, так і суспільства. Саме тому ми як партнер ІТ асоціації підтримуємо заходи, які дають можливості розкриття здібностей талановитих українських ІТ фахівців,
— розповів Костянтин Лежнін, Заступник Голови правління з питань роздрібного бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group.
Також цього року на конференції вперше відбулася панельна дискусія за участі редакторів відомих українських медіа. Учасники медіапанелі: Стас Юрасов, головний редактор dev.ua, Сергій Лебідь, редактор bit.ua, Жанна Дуфіна, директорка з комунікацій громадської спілки Освіторія та Юрій Марченко, головний редактор Platfor.ma. Дискусію модерувала Валерія Чачибая, продюсерка Forbes Ukraine, співзасновниця Радіо Аристократи. Один із ключових висновків дискусії полягає в тому, що на шляху реформування ІТ-освіти медіа можуть стати ефективними трансляторами змін, наприклад, через висвітлення історій світчерів та спеціалістів з ІТ-сфери.
Прослухати виступи спікерів та панельні дискусії ви можете за посиланням::
Facebook:
- Перша частина: https://cutt.ly/oY2pxQY
- Друга частина: https://cutt.ly/dY2pTAi
YouTube: https://youtu.be/SUxyjEgfyls
Ексклюзивний спонсор Synergy. IT Business & IT Education 2021 — компанія EPAM Ukraine. Gold спонсор — компанія SoftServe. Silver спонсори — компанії GoIT та GlobalLogic Ukraine. Bank партнер — Ukrsibbank BNP Paribas Group. Host партнер — INVERIA event space. Special партнер — Sigma Software Group. Healthcare партнер — Дніпролаб.
Медіа-партнери Synergy. IT Business & IT Education 2021: bit.ua, Ліга.net, Mind.ua, Освіта.ua, Senior.ua.
Інформаційні партнери Synergy. IT Business & IT Education 2021: Happy Monday, Beetroot, CNA IT, TECHIIA, Tech Ukraine, Kyiv IT cluster, Dnipro IT cluster, Lviv IT cluster, Kharkiv IT cluster, Chernihiv IT cluster, Ternopil IT cluster, Vinnytsia IT cluster, Odessa IT Family, Центр інноваційної освіти «Про.Світ».