Профільний комітет підтримав податковий законопроєкт про Дія Сity

Профільний комітет підтримав податковий законопроєкт про Дія Сity

Сьогодні, 12 жовтня, Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув та затвердив редакцію законопроєкту № 5376, який є податковою частиною спеціального правового режиму Дія Сity.

За результатами засідання Податковий Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проєкт Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні  (реєстр. № 5376).

Фактично це означає, що ІТ-індустрії вдалось відстояти податкове навантаження для резидентів Дія Сity: податок на виведений капітал 9%, податок для фізичних осіб 5%, військовий збір — 1,5%, а також можливість залучати ФОП для виконання робіт/надання послуг протягом наступних 3-х років.

Дмитро Овчаренко, Віце-президент Асоціації "IT Ukraine" з фінансово-правових питань та СEO Alcor, коментує:

Сьогодні Податковий комітет підтримав законопроєкт про податкову частину Дія Сity і ми позитивно оцінюємо це рішення. Тепер наша боротьба переміщується до сесійної зали, тож важливо триматися консолідовано і відстояти до кінця даний текст законопроєкту. Не дивлячись на те, що в ньому ще залишилося багато спірних для індустрії моментів, важливим є те, що нам вдалося відстояти перехідний період в 3 роки. Це дозволить індустрії, котра незалежно розвивалась 30 років, більш коректно адаптуватися до нового режиму.

На засіданні Комітету майже дві години тривала дискусія між депутатами, представниками виконавчої гілки влади та бізнес-асоціаціями щодо численних правок до законопроєкту. Дворічний досвід постійного діалогу бізнес-спільноти із владою в рамках Дія City продемонстрував його критичну важливість та необхідність сталої комунікації подібних ініціатив.

Дякуємо віце-прем’єр міністру Михайлу Федорову та народним депутатам за підтримку ІТ-галузі!