Позиція Асоціації IT Ukraine щодо обшуків в компанії «MacPaw»

Позиція Асоціації IT Ukraine щодо обшуків в компанії «MacPaw»

Асоціація IT Ukraine занепокоєна проведенням обшуків в компанії «‎MacPaw» з боку представників правоохоронних органів, адже силовики заблокували роботу офісу та вилучили важливу для діяльності IT-компанії комп’ютерну техніку.

Асоціація вбачає, що такі дії правоохоронців не призводять до покращення інвестиційного клімату країни. «‎Кошмарення бізнесу» може призвести до втрати українськими IT-компаніями закордонних контрактів, клієнтів та інвесторів. Держава може недоотримати десятки мільйонів гривень надходжень до бюджету.

Асоціація IT Ukraine, спільно із МінЦифри, відстежує ситуацію. Щоб не допустити та запобігти будь-якого зловживання з боку правоохоронних органів у майбутньому Асоціація IT Ukraine готує звернення до Офісу Генерального прокурора з проханням оперативно брати під контроль подібні випадки та недопускати обшуки IT-компаній.

Цей кейс вкотре показує актуальність повернення до розгляду у Верховній Раді України законопроєкту «Маски-шоу стоп-3» №2749, який Асоціація IT Ukraine розробила у 2019 році для упередження свавілля силовиків по відношенню до IT-бізнесу в Україні.

IT-компанія «‎MacPaw» - один з лідерів українського та світового IT-ринку, яка розробляє програмне забезпечення для обслуговування техніки Apple, зокрема macOS. Програмне забезпечення української компанії «‎MacPaw» встановлено на кожному п’ятому MacBook у світі. Компанія веде бізнес в Україні з 2008 року: надає сотні робочих місць, залучає мільйонні інвестиції до країни, підтримує ЗСУ і сплачує податки до бюджету України. 

Асоціація «IT Ukraine» — це найбільше національне профільне об’єднання ІТ-компаній, яке представляє інтереси понад 130 сервісних і продуктових IT-бізнесів та понад 85 тисяч спеціалістів в Україні.

Перегляньте інші новини: