Профільний парламентський комітет підтримав податкову частину Дія.Сіті

Профільний парламентський комітет підтримав податкову частину Дія.Сіті

13 травня Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт № 5376, який встановлює податкові умови правового режиму Дія.Сіті. 

За результатами засідання, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити цей законопроєкт до порядку денного п’ятої сесії дев’ятого скликання, а також прийняти його за основу після розгляду в першому читанні. 

Запроваджуються наступні податкові умови Дія.Сіті: 

  • Ставка ПДФО становитиме 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%;
  • Резиденти Дія.Сіті зможуть обирати, який податок сплачувати: податок на виведений капітал у розмірі 9% чи податок на прибуток у розмірі 18%;
  • Можливість роботи з ФОП 3-ї групи для платників податку на виведений капітал буде обмежена з 2024 року.

Крім того, Комітет рекомендував парламенту доручити йому доопрацювати зазначений законопроект при підготовці до другого читання. Так, необхідно внести зміни до тексту проекту стосовно встановлення величини ЄСВ, що сплачується з суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг–контрактами, укладеними у порядку, передбаченому рамковим Законом про Дія Сіті, у розмірі мінімального страхового внеску.

Нагадуємо про те, що законопроєкт №5376 системно пов’язаний із проєктом Закону про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні (реєстр. № 4303 від 02.11.2020). Законопроєкт внесено народними депутатами Чернєвим Є.В., Гетманцевим Д.О. та іншими, та прийнято Верховною Радою України за основу 15.04.2021 р.

Перегляньте інші новини :