ІТ-індустрія забезпечила $2 млрд експортних надходжень в умовах війни

ІТ-індустрія забезпечила $2 млрд експортних надходжень в умовах війни

Згідно з даними Національного Банку України, експортна ІТ-індустрія забезпечила рекордних 2 млрд дол. США надходжень за І квартал 2022 року, незважаючи на воєнний стан, мобілізацію, вимушену релокацію бізнесу та команд. Аналогічний показник у 2021 році становив 1,44 млрд дол. США. Фактично обсяг ІТ-експорту збільшився на 28%.

Стрімке зростання індустрії продовжувалось до самої війни і в лютому 2022 року досягло найвищого за всю історію українського ІТ-ринку щомісячного показника експорту – 839 млн дол. США, що на 43% більше за аналогічний період 2021 року (480 млн дол. США).

В нових військових реаліях індустрії вдалося консолідуватися та швидко переформатуватися завдяки антикризовим бізнес-планам. Більшість компаній зберегли клієнтів та обсяги своїх контрактів. Завдяки цьому, галузь залишається фінансово стабільною, забезпечує регулярні валютні надходження до економіки України і державного бюджету, та сплачує податки наперед.

Цифри говорять самі за себе. У березні 2022 року українська ІТ-галузь зберегла
96 % обсягу експорту ком’ютерних послуг (522 млн. дол. США) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (546 млн. дол. США). 

Обумовлене війною скорочення валютної виручки у березні лише на 38% у порівнянні з рекордним показником зростання лютого, а також з рівнем падіння інших експортних галузей на 50-60%, демонструє, насправді, запас стійкості ІТ-індустрії.

Сьогодні ІТ-галузь — одна з небагатьох, що є економічною опорою для держави та майбутнього відновлення національної економіки на основі цифровізації й тих конкурентних перевагах, що викристалізувалися у воєнний час та викликають відверте захоплення клієнтів і партнерів: стійкість та ефективний кризовий менеджмент, лідерство і соціальна відповідальність, згуртованість команд та висока ефективність. За нашими новими даними, вже під час війни 77% ІТ-компаній залучили нових клієнтів, на зростання на 5-30% у цьому році очікує 56% з них,

- резюмує Виконавчий директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк.

Незабаром IT Ukraine представить результати нового дослідження “Українська ІТ-Індустрія: перезавантаження в умовах війни”, проведеного у партнерстві з українськими ІТ–кластерами. 

Асоціація «ІТ Ukraine» — це найбільша спільнота ІТ-компаній, яка об’єднує понад 110 компаній та 77 тис українських ІТ-фахівців. Асоціація поєднує інтереси бізнесу, держави та міжнародних партнерів задля розвитку ІТ-індустрії в Україні. Разом з компаніями-учасницями, ІТ-кластерами та партнерами захищає інтереси бізнесу та просуває бренд України як провідної технологічної нації.