Проєкт IT Export Boost розширює географію до 21 країни

Проєкт IT Export Boost розширює географію до 21 країни

Міністерство закордонних справ України у партнерстві з Асоціацією “IT Ukraine” розширило дію проєкту “IT Export Boost”, спрямованого на просування експорту IT послуг українських компаній, до 21 країни. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік під час онлайн-наради за участі представників ІТ галузі та закордонних дипломатичних установ України.

Від початку йшлося про 14 країн, але пізніше ми отримали пропозиції від наших посольств, які просили включити їх до проєкту просування українського ІТ сектору у світі. Дуже приємно бачити ініціативу закордонних дипломатичних установ в цьому питанні, 

зазначив український дипломат.

Пріоритетними експортними ринками для українських IT-компаній визначено країни: Австрія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ізраїль, Індія, Іспанія, Канада, Республіка Корея, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Португалія, Сінгапур, США, Фінляндія, Франція, Швейцарія, Швеція, Узбекистан та Японія.

Дипломатичні представництва України в цих державах надаватимуть українським IT-компаніям сприяння в налагодженні контактів з потенційними замовниками як з державного, так і приватного сектору. Проєкт “IT Export Boost” має надати додатковий імпульс не лише просуванню експорту, але й відкриттю в Україні R&D центрів міжнародних компаній. МЗС також планує організувати низку спеціалізованих місій українських ІТ-компаній до країн, які входять до проєкту, щойно дозволятимуть карантинні обмеження.

Наталія Митрофанова, віцепрезидентка з міжнародного співробітництва Асоціації "IT Ukraine", зазначає: 

Зі стартом проєкту IT Export Boost ми спостерігаємо зростання інтересу до нього як зі сторони української індустрії, так і з боку ряду дипломатичних представництв України в різних країнах. Це позитивний тренд, адже географія проєкту наразі охоплює 21 експортні ринки і ми віримо, що це лише початок.

Нагадаємо, український IT-сектор тісно інтегрований в міжнародний ринок, приносить понад 5 млрд доларів США валютних надходжень до країни. У 2020 році експорт ІТ-індустрії зріс на $853 млн, тобто на понад 20%. Частка комп’ютерних послуг у загальному експорті країни досягла 8,3%. Проєкт IT Export Boost стартував 5 березня 2021 року. Його основним завданням є сприяння просуванню ІТ-експорту на зовнішніх ринках завдяки можливостям мережі дипломатичних представництв МЗС України за кордоном.

 

 

 

Довідково:
Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – майданчик, на якому МЗС акумулює інформацію про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу, а також сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном.

Перегляньте інші новини :