Соціальний вплив ІТ-освіти в Україні

Соціальний вплив ІТ-освіти в Україні

Головною місією Beetroot Academy як соціального підприємництва завжди була допомога людям у побудові кар'єри в ІТ. В результаті близько 5% всіх ІТ-спеціалістів Україні в 2021 році - випускники Beetroot Academy.

Мета Академії - навчити людей практичним навичкам, які допоможуть їм розпочати кар'єру ІТ-фахівців. Також компанія прагне звузити розрив між талантами та роботодавцями і створити соціальний вплив відповідно до Цілей сталого розвитку ООН.

У 2021 понад 2700 людей здобули ІТ освіту в Beetroot Academy. 65% з них проживають поза основними технічними хабами України. Близько 5% всіх ІТ-фахівців країни у 2021 році - випускники Beetroot Academy, 61% випускників - жінки, в той час як 75% всіх працівників ІТ-індустрії - чоловіки.

Компанія прагне зменшити дефіцит ІТ-фахівців у світі та бореться з нерівністю. Для цього особливу увагу приділяє роботі з міжнародними донорами та грантовими проектами, щоб надавати стипендії на навчання вразливим групам населення. Співпраця з міжнародними організаціями, такими як Pact, ACTED, UNFPA, та Міністерством закордонних справ Швеції дозволила надати 300 стипендій за 2021 рік студентам, які не мали можливості самостійно сплатити за навчання.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, Beetroot Academy запустила Tech education fund. Його мета - зібрати кошти на стипендії щонайменше для 1000 постраждалих від війни українців та дати їм можливість будувати кар'єру в ІТ галузі.

Повну версію звіту про соціальний вплив Академії доступна за посиланням.

Beetroot Academy — це українсько-шведська ІТ-школа, що працює за моделлю соціального підприємництва. Є частиною екосистеми Beetroot, разом з ІТ-компанією Beetroot tech (входить до 50-ти найбільших ІТ-компаній України) та Beetroot Hub — техпологічного простору в Маріуполі. Місія Beetroot Academy — впливати на соціально-економічний розвиток України, допомагаючи людям будувати кар'єру в ІТ, розвивати цифрову економіку, сприяти гендерній рівності та допомагати вразливим групам населення в досягненні фінансової незалежності.

Перегляньте інші новини: