Значення IT для країни зростає, — дослідження Асоціації ІТ Ukraine

Значення IT для країни зростає, — дослідження Асоціації ІТ Ukraine

IT Ukraine Association спільно із незалежними агенціями-партнерами LOOQME та MZ Hub провела щорічне Репутаційне дослідження IT-галузі. Мета дослідження - отримати комплексне бачення репутації IT фахівців та індустрії за 2022 рік, та побачити динаміку її зрушень. У дослідженні взяли участь 1577 IT фахівців та 457 осіб з їх близького оточення. 

У фокусі дослідження перебували 57 IT компанії-учасниці Асоціації, які отримають розгорнуті репутаційні дані та показники їх медіаактивності в Україні та у країнах Європи. Фокусом стали також соціальні мережі та медіа: проаналізовано 32 500 згадувань у ЗМІ та 120 000 згадувань у соціальних медіа. 

За результатами дослідження IT компанії вчасно скоригують свої комунікаційні стратегії та проєкти, що значно наблизить їх до досягнення пріоритетів та бізнес-завдань. 

ГОЛОВНІ ТРЕНДИ 2022

IT-фахівці бачать реальну значущість галузі для економіки та безпеки України, про що повідомили 92% опитаних. IT-спеціалісти вважають саме IT-індустрію ключовою для забезпечення припливу інвестицій в країну та наповнення бюджету, основою для подальшого розвитку економіки після перемоги.

Респонденти визнали, що IT-індустрія: 

  • забезпечує приплив інвестицій / валюти в країну;
  • працює незалежно від обставин та наповнює бюджет країни;
  • підтримує ЗСУ;
  • стимулює розвиток нових технологій; 
  • розвиває економіку країни в цілому;

КРИТИЧНІ ПИТАННЯ

Неприпустимість співпраці з агресором. IT спеціалісти та їх оточення вважають найбільш неприйнятним співпрацю з Росією, Білоруссю чи компаніями з цих країн, про що повідомили 90% з IT-спеціалістів та 68% відсотків з числа їх оточення.

Виконання зобов'язань перед співробітниками, клієнтами та державою. IT-індустрія показує рекордно високу потребу у прозорості та відкритості ведення бізнесу та критично високу не толерантність до ухилення від сплати податків до бюджету.

За 2022 рік IT галузь сплатила рекордні 32,2 млрд грн податків та зборів до зведеного бюджету України, показав зростання на 16%.

Інтелектуальну міграцію та відтік робочої сили третій рік поспіль вважають одним з головних викликів для індустрії, з чим погодилися  64% респондентів серед IT фахівців та 59% серед їх оточення.

Більше не вважають проблемою для IT використання моделі ФОП для працівників. Питання втратило свою актуальність майже вдвічі за останні два роки. 

IT ТА РЕАЛІЇ ВІЙНИ

Зміна пріоритетів. У 2022 році фінансові питання та особиста вигода для IT-фахівців та їх оточення відійшли на другий план. Реалізація соціальних ініціатив та підтримка ЗСУ цікавить респондентів найбільше, 61% серед IT-спеціалістів та 43% серед їх оточення.

Блекаути та суттєві перебої зі зв’язком, що могли вплинути на збереження якості та термінів роботи стали найбільшим викликом для IT-спеціалістів у минулому році. Попри це, IT-компанії адаптувалися, продовжують працювати та виконують зобов'язання перед клієнтами та партнерами.

Релокація стала черговим викликом для індустрії у 2022 році. Деякі IT-компанії були вимушені організувати переїзд співробітників до безпечних регіонів чи за кордон. Однак, більшість IT-спеціалістів не змінювали місце свого проживання, а 63% з тих, хто тимчасово переїхав за кордон планують повертатися до України. 

Повна версія дослідження доступна учасникам Асоціації “IT Ukraine”, які долучились до проєкту.

Якщо у вас виникли питання та ви хочете отримати повний репутаційний аудит вашої IT-компанії, звертайтесь на office@itukraine.org.ua.