Перші результати IT Export Boost: 50 перемовин із закордонними замовниками

Результати IT Export Boost: 50 перемовин із закордонними замовниками

МЗС України та Асоціація “IT Ukraine” підбили перші підсумки реалізації свого  спільного проєкту “IT Export Boost”, мета якого – просування українських послуг ІТ-сектору за кордоном. Наразі за сприяння МЗС проведено перші 50 B2B перемовин між українськими компаніями та потенційними іноземними замовниками, підписані перші 5 договорів про нерозголошення. Створені бази потенційних партнерів, замовників та перспективних бізнес-заходів для подальшого опрацювання. 

 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив: Українські дипломати допомагають просувати послуги вітчизняного ІТ-сектору, який не лише створює імідж сучасної інноваційної України за кордоном, але й приносить мільярди доларів валютної виручки в нашу країну. В середньому, для підписання контракту на цьому ринку необхідно 1-3 роки. МЗС буде і надалі максимально сприяти українським ІТ-компаніям за кордоном та створювати нові можливості на зовнішніх ринках.

Наталія Митрофанова, віце-президентка з міжнародного співробітництва Асоціації "IT Ukraine", відмітила: Історично склалося так, що українські IT-компанії розраховують лише на власні сили. І досягають значних результатів. Але за підтримки держави досягнути можна значно більшого. Сьогодні ми бачимо реальну підтримку, готовність та  бажання допомогти, проактивність з боку українського МЗС та наших посольств за кордоном.

Проєкт IT Export Boost стартував 5 березня 2021 року. Його основним завданням є сприяння просуванню ІТ-експорту на зовнішніх ринках завдяки можливостям мережі дипломатичних представництв МЗС України за кордоном.

Довідково: 

Український IT-сектор тісно інтегрований в міжнародний ринок. За даними Opendatabot ІТ-експорт України за перші 9 місяців 2021 року виріс на 35% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Виручка бізнесу від IT-експорту за цей час склала майже $5 млрд ($4,84 млрд) – майже стільки ж, скільки за весь минулий рік. Серед усього експорту послуг України частка ІТ вже сягнула 38%. Для порівняння, на початку 2020 року вона складала 24%.

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – платформа для українського та іноземного бізнесу, державних органів щодо залучення інвестицій, пошуку партнерів, поширення інформаційно-промоційних ресурсів, зокрема популяризації вітчизняного туристичного потенціалу.

Перегляньте інші новини: