Результати першого місяця роботи антикризової підтримки Є-Support!

Результати першого місяця роботи антикризової підтримки Є-Support!

Асоціація IT Ukraine звітує про перший місяць роботи сервісу Є-Support!, який був запущений у другий день війни задля підтримки учасників ІТ-галузі. Від початку сервіс був задуманий для допомоги членам Асоціації, однак ми не можемо стояти осторонь проблем інших компаній галузі і допомагаємо усім, хто звертається.

На першому етапі, компанії потребували допомоги у реалізації Business Continuity Plan (BCP), а саме у організації переїзду бізнесу, співробітників та їх сімей у безпечні регіони України (40% звернень). Ми допомогли із:

  • контактами транспортних компаній для евакуації людей зі Сходу України;
  • контактами з розміщення спеціалістів та відкриттю офісів на Заході України;
  • юридичними консультаціями щодо документів для перетину кордону родичам ІТ спеціалістів;
  • юридичними консультаціями щодо порядку дій та переліку документів, необхідних для легалізації перебування за кордоном;
  • консультаціями щодо вибору країни для відкриття офісів за кордоном, включаючи умови оподаткування та форми ведення бізнесу, умови відкриття банківських рахунків, процедури по банківським операціям, тощо.

Нас дуже тішить, що одночасно із запитом на допомогу зі спасіння бізнесу, нас питали — як найкраще допомогти армії, як допомогти людям. Більшість компаній вже відновило роботу і продовжують заробляти. Однак і тепер, після того як вони витратили шалені суми на те, щоб забезпечити безпеку своїм співробітникам та їх сім’ям, компанії продовжують спрямовувати значні кошти тим, хто на передовій,

- зазначає Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації IT Ukraine.

З перших днів війни Асоціація організувала збори коштів на закупівлю аптечок первинної допомоги та препаратів для зупинки крові для українських захисників та цивільних у співпраці з Foundation Ukraine та мером Вроцлава Яцеком Сутриком.

15 березня Асоціація «IT Ukraine» та ГО «Фундація «Течія» (входить до міжнародного холдингу TECHIIA) уклали меморандум про співпрацю. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну «Фундація Течія» придбала гуманітарну допомогу вартістю $7,9 млн (231 млн грн). 

Починаючи з другої половини березня найчастішою темою запитів до сервісу Є-Support! стала мобілізація спеціалістів ІТ-компаній. Ми допомогли із юридичними консультаціями щодо:

  • переліку документів, які має оформити відділ кадрів для спеціаліста, який йде до тероборони або отримав повістку з воєнкомату;
  • переліку документів для подання до воєнкомату, для тих фахівців, які звільнені від мобілізації згідно законодавства;
  • переліку документів для подання до воєнкомату, для оформлення можливої відстрочки призову та занесення в 4-ту групу мобілізації.

Нагадаємо, що згідно опитування Асоціації IT Ukraine, з перших днів війни майже 2% ІТ-фахівців галузі, які мали військовий досвід, долучились до лав ЗСУ. В деяких невеликих компаніях із колективом до 200 осіб, до армії приєднались 20% фахівців. У кібер-військах, тобто в сфері кібербезпеки держави та у підтримці об’єктів критичної інфраструктури задіяні 5% фахівців галузі. Економічний фронт України зараз захищають більше 85% ІТ-фахівців.

Щоб скористатися сервісом Є-Support!, потрібно залишити заявку на сайті Асоціації. Після цього з компанією зв’яжеться співробітник Асоціації, щоб надати необхідну консультацію та допомогу.

Перегляньте інші новини: