Профільний комітет врахував позицію IT Ukraine щодо Дія.Сіті

Профільний комітет врахував позицію IT Ukraine щодо Дія.Сіті

18 червня Комітет з питань цифрової трансформації розглянув на засіданні усі пропозиції і правки щодо Дія.Сіті. Всього до законопроєкту про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні надійшло 358 правок від народних депутатів. За результатами засідання комітет рекомендував Верховній Раді прийняти проект Закону № 4303 в другому читанні та в цілому з редакційним і техніко-юридичним доопрацюванням його тексту.

Нагадаємо “критичні лінії” Асоціації “IT Ukraine”, які вона відстоювала як обов’язкові при впровадженні проєкту Дія.Сіті:

  1. Збереження задекларованого податкового навантаження на 15 років: 5% податок на дохід фахівців, ЄСВ 22% з однієї мінімальної заробітної плати, військовий збір 1,5%;
  2. Захист ФОП за межами Дія.Сіті задля запобігання тиску на IT-компанії з метою вступу до Дія.Сіті;
  3. Можливість роботи з ФОП для резидентів Дія.Сіті протягом як мінімум, трьох років, у разі використання компанією-резидентом податку на виведений капітал, без обмежень та додаткового оподаткування такої взаємодії;
  4. Змінити вимогу щодо обов'язкового щорічного аудиту на подання стандартної фінансової звітності для малого та мікробізнесу;
  5. Можливість призупинення рішення про позбавлення компанії статусу резидента Дія.Сіті уповноваженим органом (Мінцифри) до прийняття судового рішення.

Проєкт закону № 4303 був зареєстрований у парламенті 2 листопада 2020 року. Тоді ж Асоціація “IT Ukraine” розробила ряд пропозицій та зауважень, які лягли в основу альтернативного законопроєкту № 4303-2. Він був зареєстрований в ВРУ за підтримки бізнес-асоціацій AСС, EBA та СУП. Однак 3 березня народні депутати відхилили альтернативний законопроєкт від IT-індустрії.

17 березня було представлено оновлену версію законопроєкту № 4303 про спеціальний правовий режим для IT-галузі Дія.Сіті. Він врахував окремі, але не всі пропозиції від IT-індустрії. Законопроєкт №4303, був прийнятий в першому читанні, проте потребував доопрацювання робочими групами народних депутатів та внесення всіх критичних правок від ІТ індустрії. Наразі усі критичні правки від IT-індустрії враховані. 

13 травня Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт № 5376, який встановлює податкові умови режиму Дія.Сіті. За результатами засідання, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити цей законопроєкт до порядку денного п’ятої сесії дев’ятого скликання, а також прийняти його за основу після розгляду в першому читанні.