Асоціація презентувала результати репутаційного дослідження IT галузі

Асоціація презентувала результати репутаційного дослідження IT галузі

29 грудня відбулась презентація результатів всеукраїнського дослідження репутації IT-галузі. Дослідження тривало з серпня по грудень 2020 року на платформі DOU, всього в ньому взяли участь 1700 респондентів. Представлені результати демонструють комплексне бачення репутації IT-галузі ключовими стейкхолдерами та знадобляться для роботи PR-спеціалістам та керівникам IT-компаній. 

Організаторами репутаційного дослідження стали Асоціація “IT Ukraine” разом із незалежними агенціями-партнерами LOOQME та MZ Hub. Його учасниками стали 1700 IT-спеціалістів та їх оточення, а також студенти та експерти. Експертами виступили представники держорганів та асоціацій, журналісти та представники спеціалізованих медіа, рекрутингових агенцій та керівники ІТ кластерів в регіонах.

Дослідження проводилось методами медіа-аналітики та соціології. Результати представлені в наступних аспектах: 

 • Поточне сприйняття IT галузі ключовими стейкхолдерами;
 • Репутаційне лідерство в галузі;
 • Репутаційні ризики та проблемні місця галузі;
 • Представленість галузі у медіа та соціальних мережах;
 • Представленість ключових гравців у медіа та соціальних мережах.

В результаті першого етапу організатори сформували short-list з 32 IT-компаній, які отримали найбільші показники впізнаваності серед опитаних на платформі DOU.ua фахівців, а також мали високий рівень присутності в медіа та соціальних мережах. Всього до цього рейтингу потрапили 62 компанії, з них найбільші показники впізнаваності — більше 30% — отримали наступні: 

Ajax Systems, Beetroot, Ciklum, DataArt, ELEKS, EPAM Ukraine, EVO (Prom.ua), Gameloft, Genesis, GlobalLogic, Grammarly, Infopulse Ukraine, Innovecs, Intellias, Lohika Altran, Luxoft, MacPaw, Miratech, N-iX, NIX Solutions, Parimatch Tech, Plarium, Playtech, Playtika UA, Ring Ukraine, Sigma Software, SoftServe, Svitla Systems, Terrasoft Ukraine, Ubisoft, Wargaming, Wix.

На другому етапі були проведені соціологічні опитування серед ІТ-спеціалістів та їх оточення, студентів та експертів, а також детальний медіа-моніторинг галузі.

РЕПУТАЦІЙНІ ПОКАЗНИКИ IT ГАЛУЗІ

Загалом респонденти сприймають IT-галузь позитивно. Нефахівці демонструють надзвичайні очікування від галузі — 91% респондентів вважають розвиток ІТ важливим напрямком. В той час як 74% IT-спеціалістів назвали IT значущою галуззю в економіці країни.

Опитані експерти перелічують багато важливих та позитивних рис галузі — високоінтелектуальну роботу, вплив на розвиток інших бізнесів, законність, соціальну відповідальність компаній, роботу на глобальному ринку, незалежність та фокус на розвитку людського капіталу.

71% ІТ-спеціалістів схвалюють поточний розвиток індустрії, серед студентів та IT-оточення цифра сягає 66%. Експерти констатують, що галузь являється   інноваційною, інтернаціоналізованою та відкриває нові можливості для молоді, а також забезпечує високий рівень доходу для кваліфікованих спеціалістів.

Опитані ІТ-фахівці вважають, що приплив інвестицій, створення робочих місць та підготовка спеціалістів приносять країні найбільше користі. Серед студентів та IT-оточення найважливішим позитивним внеском галузі стали стимулювання розвитку нових технологій, створення нових робочих місць та розвиток економіки загалом.

Опитані респонденти мають єдину думку щодо проблем IT-галузі. Серед найважливіших з них можемо зазначити інтелектуальну міграцію, невелику кількість українських ІТ-продуктів та якість освіти. 

Для IT спеціалістів найбільш неприйнятні речі знаходяться у площині відносин «працівник-роботодавець». Найбільш неприйнятними для IT-компаній айтішники називають такі явища, як невиконання зобов’язань перед співробітниками, неетична поведінка, створення та поширення нелегального контенту тощо.

Серед трендів галузі респонденти виділяють:

 • Збільшення кількості стартапів та розвиток продуктів в сервісних компаніях;
 • Освоєння нових технологій (Big Data, Data Science, Machine Learning, AI та ін.), а також тренд на діджиталізацію;
 • Гнучкий перехід на віддалену роботу, швидка адаптація до нових умов у кризу у зв’язку з пандемією.

ОБІЗНАНІСТЬ ПРО ГРАВЦІВ ГАЛУЗІ

Найвищі показники впізнаваності серед опитаних респондентів мають EPAM Ukraine, GlobalLogic, SoftServe, Ciklum, Luxoft та Grammarly. Серед студентів та IT-оточення айтішників більш відомі компанії, які мають ігрові та інші продукти, популярні на українському ринку.В контексті аудиторій сегментація рівня впізнаваності IT-компаній виглядає наступним чином:

РЕПУТАЦІЙНЕ ЛІДЕРСТВО

Основним результатом дослідження є результуюча матриця. Вона є комплексною оцінкою основних репутаційних показників компаній:

 • Активність у соціальних. мережах та медіа, знання серед аудиторій;
 • Загальна тональність згадувань у соцмережах та медіа, тональність ставлення стейкхолдерів;
 • Репутаційні атрибути, тобто змістове наповнення згадувань про компанію у соцмережах та медіа та, відповідно, раціональні судження про діяльність компанії, актуальні для стейкхолдерів.; Атрибутів 5 Лідерство, Роботодавець, Інноваційність, Менеджмент та КСВ.

У результуючій матриці бачимо репутаційних лідерів ринку за різними показниками. Всього до списку лідерів потрапило 10 компаній EPAM, SoftServe, Wargaming, GlobalLogic, Ubisoft, Grammarly, Luxoft, Ciklum, Sigma Software, DataArt серед яких 6 сервісних та 4 продуктові. 

З більш детальною версією дослідження ви можете ознайомитись за посиланням. Повна версія доступна лише учасникам Асоціації “IT Ukraine”, які долучились до проєкту.

Хочете також отримати повний репутаційний аудит вашої IT-компанії? Звертайтесь до керівниці проєкту Юлії Маліч, Yulia.Malich@itera.no, +38 063 440 50 11.