Асоціація обговорила впровадження Дія City на IT Arena

Асоціація обговорила впровадження Дія City на IT Arena

Дискусії навколо спеціального правового та податкового режиму Дія Сіty продовжуються. Тому ми взяли участь в Дія Сity Meetup, організований Міністерством цифрової трансформації в рамках конференції IT Arena у Львові. Асоціацію “IT Ukraine” представляв Президент Асоціації та СEO Intellias Віталій Седлер. 

Разом з іншими учасниками панелі та гостями ми обговорили цілі Дія Сіty та зміни, які режим принесе IT-індустрії. А також особливості впровадження гіг-контрактів та захист ФОПів поза межами режиму. 

Ділимось ключовими думками мітапу:

  1. Наразі найбільш затребувані для комунікації Дія Сity питаннями є наступні: захист ФОПів поза межами режиму, можливість обирати зручну для організації модель співпраці з фахівцями, податкові ставки для компаній тощо;
  2. в межах Дія Сity резиденти зможуть обирати форми співпраці серед наступних: гіг-контракти, ФОП-модель та трудові договори за КЗпП. Резидентство в Дія Сity не є обов’язковим;
  3. податкове навантаження для гіг-контрактів та трудових договорів є наступним: спрощена система, + 1,5% військового збору;
  4. протягом всього часу розробки законопроєктів № 4302 та № 5376  бізнес-спільнота в особі провідних бізнес-асоціацій тісно співпрацює із владою та надає численні побажання, коментарі та зауваження. Асоціація “IT Ukraine” продовжує захищати інтереси бізнесу, адже наразі вона є найбільшим профільним об’єднанням в Україні, яке представляє інтереси понад 60 тис. спеціалістів.

 

Джерело фото: IT Arena

Ми вдячні за можливість обговорити такі важливі для індустрії питання. Також дякуємо й іншим спікерам панелі: керівниці Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України Ользі Магалецькій, директору з галузевих питань компанії N-iX Святославу Кавецькому та юристу компанії Sayenko Kharenko Віталію Оджиковському.

Нагадуємо, що наразі триває робота над податковою частиною Дія Сity. Минулого тижня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розпочав розгляд у другому читанні законопроєкту № 5376, який є податковою складовою спецрежиму Дія City. 

Асоціація наполягає на відхиленні Комітетом категорично неприйнятних для IT-бізнесу правок від депутатів. І лише у разі виконання владою зазначених критичних вимог, буде готова підтримати законопроєкт № 5376. Остаточний розгляд та затвердження редакції законопроєкту до 2-го читання очікується вже 12 жовтня.