tax seminar

IT Ukraine, Arzinger, SoftServe провели семінар по оподаткуванню

29 жовтня. Київ. IT Ukraine разом з Arzinger та SoftServe провели семінар на тему «Глобальне податкове перезавантаження: що зміниться в Україні та світі з 1 січня 2020 року та як це вплине на ІТ-компанії». Спікери заходу: Ольга Ануфрієва, Tax Planning Director SoftServe та Денис Сіюшов, адвокат, старший юрист податкової практики Arzinger.

В рамках семінару експерти розповіли про такі інструменти та механізми в оподаткуванні, як MLI, тест основної цілі; обговорили як законопроект 1210 та зміни щодо постійних представництв вплинуть на роботу ІТ-компаній, а також на що варто очікувати в 2020 році.

Вже через місяць запрацює багатостороння конвенція MLI. Ми звертаємо увагу бізнесу на ті положення конвенції, які стосуються штучного уникнення постійного представництва нерезидента в Україні. Це актуальна тема з огляду на масштабну деофшоризацію і Україна в цьому питанні не стоїть осторонь. Наразі розширюються повноваження агента, вносяться зміни щодо діяльності, яка вважається допоміжною та підготовчою, пропонується боротьба зі штучним розділенням контрактів, тощо. Ще до внесення змін, варто зробити внутрішній аналіз агентських та комісійних угод групи, перевірити перелік повноважень представників: як на підписання контрактів, так і на перемови, внаслідок яких можуть бути підписані контракти нерезидентом. Метою змін є проста річ − змусити компанії платити податки там, де здійснюється господарська діяльність, а не лише за місцем реєстрації

розповідає Ольга Ануфрієва, Tax Planning Director SoftServe

Зважаючи на резонанс в IT-індустрії, викликаний можливими змінами в податковій системі, Денис Сіюшов, адвокат, старший юрист податкової практики Arzinger, прокоментував наслідки прийняття законопроекту 1210.

Законопроект 1210, в разі його прийняття в поточній редакції, ймовірно, матиме найбільший вплив на Податковий кодекс України з моменту введення його в дію. Ряд нововведень дублюють MLI, інші ж є результатом творчості законодавчої гілки влади. У будь-якому випадку, введення режиму оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК), тесту основної мети, повернення тесту розумної (ділової) цілі, значне розширення правил ТЦУ, конструктивні дивіденди, модифікація правила тонкої капіталізації, додаткові податкові різниці та інші нововведення нікого не залишать осторонь. MLI є інструментом по внесенню змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування, однією зі сторін якої є Україна. Це відбувається шляхом модифікації або заміни діючих статей угод, а також шляхом де-факто додавання нових положень. В цілому MLI набирає чинності з 1 грудня, однак поширюється не на всі країни − не всі ще ратифікували цю Конвенцію. Основна складність виникне в процесі реалізації тесту основний мета (principal purpose test), який надає широку дискрецію податковим органам з неприйняття наслідків угод та структур, і відмови в наданні податкових пільг

розповідає Денис Сіюшов, адвокат, старший юрист податкової практики Arzinger

Вже протягом 15 років IT Ukraine представляє інтереси ІТ-індустрії, сприяючи ефективному діалогу ІТ-бізнесу з владою, а також презентує експертизу українського ІТ за кордоном. Робочі зустрічі комітетів Асоціації – це ефективний інструмент вирішення спільних питань індустрії у відповідних сферах. На сьогодні в рамках Асоціації активно працює три профільні комітети з ключових напрямків для розвитку ІТ-індустрії: фінансово-правовий, освітній та PR-комітет.

Перегляньте інші новини :