SvD Näringsliv: “Україна є другою кремнієвою долиною”

SvD Näringsliv: “Україна є другою кремнієвою долиною”

IT України здивувало світ стійкістю та рівнем розвитку під час повномасштабної війни з росією. Про це написало шведське економічне видання SvD Näringsliv з посиланням на керівницю з міжнародного співробітництва, представницю IT Ukraine Association у Британії Олену Берестецьку. 

За її словами, на тлі падіння усіх експортних індустрій, IT-сектор залишився стабільним і приніс економіці України $1,68 млрд. Завдяки тому, що до України була прикута увага всього світу, айтівців помітили і став очевидним факт, що Україна — це нова кремнієва долина.

SvD Näringsliv також опублікував думки щодо майбутнього IT галузі України генерального директора і засновника Geniusee Тараса Тимощука, менеджерки проєктів Kommerskollegium Лінди Риден та генеральної директорки і засновниці WE/AR Studio Дарії Федько.

Те, що українські ІТ-компанії прагнуть співпрацювати зі Швецією, пов’язано, зокрема, з проєктом державної агенції Kommerskollegium. 

Технологічний сектор є дуже великим фокусом для України, тому що він добре працює для експорту навіть у нинішній ситуації,

— каже менеджерка проєктів Kommerskollegium Лінда Риден.

Одним із пояснень успішності України в ІТ є високоякісна інженерна освіта фахівців. Нагадаємо, що Україна презентувала стан IT індустрії на Stockholm Tech Show 2023, розмова з Оленою Берестецькою відбулася під час івенту в Стокгольмі, Швеція.