Підбиваємо підсумки року в IT-індустрії: ключові тези зустрічі із медіа

Підбиваємо підсумки року в IT-індустрії: ключові тези

Бум цифрових рішень і хмарних технологій, кіберзагрози і Дія City, скляна стеля ринку вакансій і трансформація IT-освіти. Про ці та інші тренди розвитку IT-індустрії ми говорили 20 грудня на прес-зустрічі Президента Асоціації “IT Ukraine” та CEO Intellias Віталія Седлера з журналістами. Темою вечора стало обговорення досягнень та фейлів року в IT-індустрії, а також прогнозів на 2022 рік. Дякуємо журналістам за активний діалог і сталу співпрацю, а також поділимось з вами ключовими тезами зустрічі.

СВІТОВІ ТРЕНДИ В IT ІНДУСТРІЇ

  • світова економіка повертається до зростання 

За даними Gartner, в 2021 році обсяг IT-ринку складе $4,24 трлн. Якщо цей прогноз збудеться, то зростання рік до року складе 9,5 %. В наступному році, відповідно до прогнозів, витрати в IT-сфері зростуть приблизно на 5,5%. В результаті чого обсяг індустрії складе $4,47 трлн. Очікується, що у 2022 році вже більш, ніж половина світової економіки буде базуватись на цифрових технологіях або відчувати їх прямий вплив. 

  • зростання інвестицій в рішення, пов’язані з цифровою трансформацією

До 2023 року до 90% компаній у всьому світі зроблять пріоритетними інвестиції саме в цифрові інструменти, щоб збільшити свої канали збуту та активи за допомогою цифрового досвіду. 

  • кіберзагрози — одна з головних перешкод цифрового розвитку

За 2 останні роки, кількість кібератак збільшилась в рази. Згідно з даними RiskIQ, кожну хвилину світові корпорації втрачають близько 3$ мільйонів саме через кібератаки. Нововведенням найближчих років стане перехід компаній до яткової мережі кібербезпеки (Cybersecurity Mesh). Її головне завдання — забезпечити безпечний доступ людини до будь-якого цифрового ресурсу незалежно від їх місцезнаходження. Експерти прогнозують, що до 2024 року компанії, які будуть використовувати такий інструмент зможуть знизити фінансові наслідки можливих кіберінцидентів в середньому на 90%. 

  • бум розвитку хмарних сервісів

До 2025 року хмарні платформи слугуватимуть основою для більш, ніж 95% нових цифрових ініціатив. Для порівняння, зараз це менш, ніж 40%. В найближчі кілька років 80% компаній будуть використовувати хмарні сервіси з підтримкою штучного інтелекту. AI буде керувати, оптимізувати і захищати розпорошені ресурси і дані. Проте 70% компаній не зможуть в повній мірі користуватися цими інструментами через невідповідність навичок IT спеціалістів і недостатню кількість необхідного висококваліфікованого персоналу в IT сфері. 

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В УКРАЇНСЬКОМУ IT? 

  • 2022 рік нас зустріне імплементацією режиму Дія Сity

В цілому, це позитивне явище, адже найбільшій профільній спільноті України — IT Ukraine — вдалось відстояти прийнятні податкові ставки для IT-індустрії та досягти компромісу з владою. Вірогідно, бізнеси потребуватимуть допомоги в прийнятті рішення щодо резидентства в Дія City і надалі консультаційної підтримки протягом всього періоду резидентства. Тож перед нами стоїть завдання якісно і оперативно консультувати IT-бізнеси та роз'яснювати їм усі переваги і виклики резидентства в Дія Сity. Тому що все-таки Дія City — це амбітний експеримент на державному рівні, який ще не був апробований.

  • курс на відновлення

Завдяки великій кількості партнерств та клієнтів з розвинутих країн світу, українська IT індустрія дуже глибоко інтегрована в глобальні процеси. Внутрішні клієнти теж змінюються. Українські компанії, хоч і з запізненням, але активно цифровізуються, з урахуванням віддаленої роботи та інших викликів, пов’язаних з пандемією.

  • український аутсорс отримуватиме все більше і більше замовлень

Україна, як і уся Східна Європа — це потенційно потужний R&D хаб, куди світові гіганти будуть приходити за новими рішеннями. Українські IT аутсорсери будуть отримувати все більше замовлень по розробці необхідних рішень. Найбільш перспективними є напрями: кіберзахист, автоматизація управління бізнесом, робота з Big Data та розробка хмарних рішень. 

  • ринок праці в IT-індустрії і надалі зростатиме 

За даними DOU кількість ФОП, що працюють з IT рекордно зросла за рік майже на 50 тис. до 252 тис. Цього року на DOU опубліковано понад 112 тисяч вакансій. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020-му. Попит на IT-спеціалістів в Україні зростає в середньому на 30% в рік й на кожну працевлаштовану людину припадає 30-40 відкритих вакансій. Експерти зазначають, що в 2030 році в Україні прогнозується дефіцит у понад 230 тисяч ІТ-фахівців різного профілю. 

  • ІТ освіта зазнає трансформацій

ІТ освіта потребує комплексного оновлення на всіх рівнях. 16 грудня на найбільшій освітній IT-конференції України Synergy. IT Business & IT Education Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров представив дорожню карту розвитку IT-освіти в Україні.Очікується, що представлена дорожня карта сприятиме якісним змінам у сфері розвитку IT-освіти: неформальної освіти, вищої та фахової передвищої освіти, а також загальної середньої освіти. 

Нагадуємо, що Асоціація “IT Ukraine” — це найбільша профільна спільнота України. У грудні 2021 рока вона перетнула позначку у 100 компаній-учасниць в яких працює більш ніж 70 тис. IT-спеціалістів в Україні. Асоціація активно співпрацює з національними та міжнародними медіа та висвітлює гарячі тренди індустрії, численні GR-ініціативи, міжнародні, освітні та соціальні проєкти. У 2021 році прес-зустрічі Президента Асоціації “IT Ukraine” та CEO Intellias Віталія Седлера відвідали більше 50 журналістів, які представляють провідні ділові та профільні медіа України. З тезами попередніх прес-заходів ви можете ознайомитись за посиланнями: квітень 2021, липень 2021.

Перегляньте інші новини: