Нова система працевлаштування громадян СНД запрацює найближчим часом

Нова система працевлаштування громадян СНД запрацює вже незабаром

Київ, 27 серпня — На Урядовому порталі опубліковано текст Постанови Кабінету Міністрів України № 651 від 18 липня 2018 року, що вносить зміни до пункту 33 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання.

Згідно зі змінами, іноземці та особи без громадянства (крім громадян держави, що визнана Верховною Радою України державою-агресором), які відповідно до законів та міжнародних договорів України не зобов’язані отримувати довгострокову візу для оформлення посвідки на тимчасове проживання та отримали дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства не пізніше 30 днів від дати останнього в’їзду на територію України, мають право подати документи на отримання посвідки без виїзду за межі України за умови дотримання строків, визначених пунктом 17 цього Порядку.

Новела, затверджена Кабінетом Міністрів, сприятиме:

  • зменшенню часових та фінансових витрат іноземців, що отримують посвідку на тимчасове проживання без довгострокової візи, у разі працевлаштування в Україні;
  • зменшенню витрат суб’єктів підприємницької діяльності у галузі ІТ, що працевлаштовують іноземців та осіб без громадянства;
  • створенню сприятливих умов для залучення висококваліфікованих кадрів (іноземців) у ІТ індустрію.

Зміни до поточного порядку працевлаштування іноземців були ініційовані експертами Асоціації «IT Ukraine» та Офісу ефективного регулювання. 

Дізнатися більше про новелу можна у нашій минулій новині.

Нагадаємо, що представники української ІТ-галузі з нетерпінням чекають на усунення бар’єрів щодо працевлаштування іноземців, яким для роботи в Україні необхідна віза типу «Д». Сьогодні такий тип віз неможливо отримати на території нашої країни, що значно ускладнює процедуру працевлаштування українськими ІТ-компаніями фахівців з багатьох інших країн світу.

Асоціацією та Офісом ефективного регулювання на розгляд відповідних українських органів влади передано три можливих сценарії розв'язання цієї проблеми:

  • Найочевидніший: все-таки дати можливість нерезидентам отримувати візу «Д» на території України. Такий сценарій практикують, наприклад, Естонія, Латвія, Іспанія.
  • Компромісний: оформляти візи «Д» на території України для громадян безвізових країн (США, країни ЄС та інші).
  • Цифровий: оформляти візи «Д» в електронному вигляді – так звані е-Візи. Такий підхід український МЗС вже практикує під час видання віз для туристичних або ділових цілей.

Наразі МЗС відхилив кожен із запропонованих сценаріїв.

Однак ми сподіваємося, що лібералізація правил працевлаштування громадян країн СНД – перший дзвіночок про те, що все-таки змін варто чекати і для фахівців з інших країн.