Спільна заява ІТ спільноти Американської торговельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації «Інформаційні Технології України» та Спілки українських підприємців

Заява ІТ спільноти про розробку спільного Меморандуму

Спільна заява ІТ спільноти Американської торговельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації «Інформаційні Технології України» та Спілки українських підприємців.
 
ІТ спільнота, об’єднана Американською торговельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Асоціацією «Інформаційні Технології України» та Спілкою українських підприємців, вітають рішення про розробку спільного Меморандуму, що стане дорожньою картою взаємодії держави та бізнесу для забезпечення сприятливих умов подальшого сталого розвитку української ІТ галузі.
 
Цієї домовленості було досягнуто в ході зустрічі ІТ спільноти з Тимофієм Миловановим, Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Олександром Борняковим, заступником Міністра цифрової трансформації. Під час зустрічі учасники обговорили ключові питання подальшого розвитку ІТ індустрії та виклики, що стоять на цьому шляху. Зокрема, питання внесення змін до податкового та трудового законодавства для максимальної відповідності динаміці та запитам індустрії, концепції введення квот для працевлаштування висококваліфікованих інженерів-іноземців, браку кадрів і модернізації технічної освіти.

Представники галузі інформаційних технологій акцентували увагу на необхідності вирішення, спільно з урядом, таких питань, як відтік висококваліфікованих фахівців, невідповідність випускників вимогам роботодавців, посилення конкуренції з боку сусідніх країн за рахунок створення локальних сприятливих умов для розвитку ІТ галузі.


Раніше Урядом (Міністерством цифрової трансформації) було представлено амбітні цілі розвитку ІТ галузі в Україні, а саме: дохід від експорту 13 млрд. дол., 650 тис ІТ спеціалістів та 10% частки ІТ у ВВП країни. 

 
Компанії-члени Американської торговельної палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації, Асоціації «Інформаційні Технології України» та Спілки українських підприємців вітають це рішення та сподіваються на продовження конструктивного діалогу з урахуванням специфіки індустрії.

Інші новини: