ROOT LINUX CONFERENCE 2018. Як це було

ROOT LINUX CONFERENCE 2018. Як це було

14 квітня в київському КВЦ "Парковий" вдруге пройшла найбільша у Східній Європі технічна конференція з розробки програмного забезпечення, присвячена Linux, Embedded і Automotive, — Root Linux Conference 2018, що була ініційована компанією GlobalLogic.

Захід зібрав 20 спікерів із 12 країн світу, у конференції прийняли участь близько 400 open-source-розробників та Embedded-інженерів із 16 українських міст та 16 країн світу.

Формат та учасники

Конференція складалась із двох паралельних потоків доповідей та потоку майстер-класів. Окремою родзинкою заходу стала демо-зона. На кожну доповідь було відведено по одній годині, що допомогло не тільки розкрити теми, але і подискутувати. Навіть якщо хтось не встиг (або посоромився) поставити питання у залі, дискусія також продовжувалася під час кава-брейків, де спікери із задоволенням продовжували спілкуватися з учасниками.

На Root Linux Conference 2018 також провели Key Signing Party – популярний серед open-source-розробників  захід , на якому учасники пред’являють свої PGP-ключі з тим, щоб інші засвідчили такий їхній “цифровий підпис”, який використовується у процесі спільної розробки.

Згідно з опитуванням, 97% учасників збираються відвідати подію наступного року, а 95% учасників збирались порадити участь у заході своїм друзям.

Спікери

У заході взяли участь 20 спікерів із Фінляндії, Швеції, Німеччини, Чехії, Норвегії, Великобританії, Польщі України та інших країн. Серед них — представники таких компаній і організацій як Cisco, Citrix, DENX, Intel, Linaro, Samsung, SUSE Linux та ін.

До топ-5 доповідачів відповідно до відгуків учасників увійшли:

Також у окремому потоці проходили два майстер-класи від Віктора Цикунова, Яни Валієвої та Маргарити Остапчук із Microsoft: “Kubernetes as a Service” та “Infrastructure as Code (IaC) in Microsoft Azure”.

Демо-зона

У демо-зоні були представлені 6 зразків технологічних розробок, до створення яких долучилися інженери GlobalLogic. Представники проектних команд упродовж дня розповідали усім охочим про суть їхніх проектів.

Зокрема, на стендах були представлені такі проекти:

  • Рішення для автомобільної індустрії, що дозволяють розширити спектр корисних мультимедійних функцій в автомобілі, використовуючи гіпервізор Xen;
  • Рішення для спільного проекту з Mitsubishi Electric, мета якого полягає у розробці та вдосконаленні програмного забезпечення на базі операцiйної системи Android на апаратну платформу на базі процесора Qualcomm 820a для підтримки специфічних для автомобілів функцій з використанням 3-х дисплеїв одночасно;
  • Концепт “Smart City”, що передбачає взаємодію транспорту у місті із об’єктами інфраструктури і між собою;
  • Рішення для відео-стрімінгу для компанії Harmonic — світового лідера у створенні продуктів для компаній, що транслюють відеоконтент на телебаченні і в Інтернеті;

  • Проект у сфері автономного керування авто, що присвячений системі розпізнання й аналізу зовнішнього середовища у процесі руху;
  • Проект OpenSynergy: рішення для спільного використання дисплея — графічного прискорювача для різних автомобільних платформ.

Партнери

Партнери конференції не лише допомогли забезпечити високий рівень заходу, але й активно включилися у події дня, демонструючи свої технологічні продукти і рішення.

Cambium Networks — давній клієнт компанії GlobalLogic. Інженери GlobalLogic допомагають Cambium створювати програмне забезпечення для рішень на базі стандартного обладнання Wi-Fi, що здатне передавати бездротовий сигнал на відстань до 120 км.

Компанія Dell, яка на своєму стенді представила ряд ноутбуків и планшетів. Серед найцікавіших — модель XPS13, що здатна трансформуватися у планшет, і супер-надійна модель Latitude 7212 Rugged Extreme.

Компанія Microsoft, що активно задіяна у сфері open source embedded-розробки. Зокрема, ця компанія створила Embedded Learning Library — бібліотеку, що дозволяє розробникам запускати на одноплатних комп’ютерах, таких як Raspberry Pi, Arduino і micro:bit, системи машинного навчання.

А ось компанія Renault продемонструвала на конференції новий електрокар Zoe, що здатен проїхати 400 км на одному заряді. Крім того, вже існує широка мережа  зарядних станцій для таких автомобілів, включаючи 60-70 станцій у Києві.

Вже скоро відеозаписи і презентації з конференції будуть надані учасникам, а згодом вони стануть доступними усім зацікавленим. Щоб отримати сповіщення про те, коли відео стануть доступні, заповніть, будь ласка, анкету.

Фотозвіт із заходу ви вже можете переглянути тут.

Також більше подробиць про захід ви можете прочитати у ЗМІ, а саме:

GlobalLogic вже розпочали підготовку до Root Linux Conference 2019, яка обіцяє бути ще більш масштабною та насиченою цікавим практичним контентом. Якщо ви бажаєте отримати сповіщення щодо початку продажу квитків та отримати знижку у 10%, заповніть цю анкету.

Якщо у вас є питання чи пропозиції, або ви хотіли б долучитись до проектів компанії, пишіть на embedded@globallogic.com

Перегляньте також інші новини галузі: