Спрощення імпорту прототипів для R&D цілей

Імпорт прототипів для R&D цілей

Ініціатива Фінансово-правового комітету

Опис ініціативи

Розробка програмного забезпечення для обладнання вимагає безпосередньої взаємодії компанії-розробника з таким обладнанням, яке, в свою чергу, часто знаходиться на етапі прототипу. При цьому, зазвичай, такі прототипи класифікуються як радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої (РЕЗ та ВП).

Проблематика

Однак, імпорт РЕЗ та ВП до України потребує наявності документа про підтвердження відповідності вимогам Технічного регламенту. Для серійного товару підтвердження відповідності не створює жодних проблем. Проте отримання підтвердження відповідності для прототипів є вкрай тривалою та дорогою процедурою, що значно гальмувало роботу ІТ-компаній. 

Результат:

Завдяки спільній роботі галузевих експертів були прийняті новели, що значно спрощують процедуру імпорту в Україну прототипів обладнання для R&D цілей (дослідження та розробки).

13 лютого за результатами засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), було затверджено Порядок ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. Відповідно до нового Порядку прототипи, що ввозяться до України з метою розроблення програмного забезпечення, потрапляють до списку продукції, яка не потребує документів про підтвердження відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Всього ж дозволено ввозити до 10 штук прототипів однієї моделі обладнання, а мета ввезення прототипів має бути підтверджена контрактом з відправником продукції.

Відзначимо, що помітне спрощення процедури імпорту прототипів обладнання в Україну позитивно вплине на роботу вітчизняних ІТ-компаній, пришвидшить темпи розробки програмного забезпечення та зробить ведення бізнесу в сфері інформаційних технологій значно простішими.