Проект eHealth: коли паперові медкартки відійдуть у минуле?

Проект eHealth: коли паперові медкартки відійдуть у минуле?

Реформа медицини – одна за найбільш необхідних для добробуту громадян України . Звичайно, що в епоху цифрових технологій така реформа неможлива без ІТ-складової, яка б спростила процес зберігання та обробки медичних даних пацієнтів та лікарів. Саме над таким проектом працює державне підприємство “Електронне здоров’я”, представники якого 17 липня презентували свої напрацювання представникам ІТ-бізнесу та медичних закладів за підтримки Асоціації “IT Ukraine”.

За словами Дениса Мацуя, СЕО ДП “Електронне здоров’я”, проект “E-Health” має на меті створення надійної національної екосистеми для підтримки ініціатив медичної реформи, що дозволило б надавати пацієнтам по всій країні високоякісні послуги.

Впровадження такої системи дозволить:

  • Поступово позбавитись паперового документообігу;
  • Зменшити адміністративне навантаження на лікарів;
  • Зберігати повну медичну інформацію пацієнтів в рамках однієї системи;
  • Створити нові можливості для бізнесу в медичній сфері;
  • Систематизувати інформацію про лікарів, медичні заклади, їх ефективність та кваліфікацію;
  • Залишати пацієнтам свої відгуки та рекомендації щодо лікарів та медичних закладів;

Україна не перша країна, що вела розробку національної електронної медичної системи. Схожі проекти були успішно реалізовані в Естонії, Сінгапурі та Великобританії. Наявність аналогів в інших країнах дозволяє розробникам аналізувати їхні сильні та слабкі сторони задля створення такої системи, яка б відповідала національним особливостям та вимогам України.

Імплементація електронних медичних систем в світі, якщо придивитись, тісно пов’язана з тривалістю життя. В тих країнах, де ця система вже функціонує, громадяни живуть довше, ніж у інших. Зокрема, це зумовлено тим, що зберігання необхідної інформації в одному місці суттєво впливає на точність діагнозу пацієнту та ефективність його лікування. Наша мета – розробити та інтегрувати таку систему, яка б відповідала сучасним світовим вимогам з огляду на національні особливості

заявив Мацуй

Хоча система поки що і знаходиться в процесі розробки, наразі вже реалізовано реєстр лікарів (більше 22 тисяч), реєстр закладів охорони здоров’я (1263 заклади) та реєстр угод між пацієнтом та лікарем (більше 12 мільйонів договорів). Ці дані активно використовуються Національною службою здоров’я України, яка на їх основі проводить розрахунки фінансування медичних закладів.

Але, не зважаючи на існуючі напрацювання, попереду ще надзвичайно великий об’єм роботи. Серед пріоритетів розвитку системи – впровадження класифікаторів медичних закладів, забезпечення безпеки збереження даних, розробка функціоналу онлайн-кабінету пацієнта та лікаря, а також бізнес-моделі взаємодії з приватним сектором.

На сьогодні експерти проекту готові до відкритого діалогу та співпраці з представниками ІТ-спільноти, що спеціалізуються на розробці рішень у сфері охорони здоров’я, і будуть вдячні як за професійні поради, так і практичну допомогу в подальшому розвитку системи.

Фінансову та консультативну підтримку проекту “E-Health” надають USAID, Deloitte, EDGE, The Global Fund, GIZ, Health Link та багато інших міжнародних фондів та донорів.

Завантажити презентації спікерів можна за даним посиланням.