Президент підписав указ про залучення білоруських IT-спеціалістів

Президент підписав указ про залучення білоруських IT-спеціалістів

Володимир Зеленський підписав Указ № 420/2020 «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих спеціалістів, які є громадянами Республіки Білорусь».

Документ сприятиме розвитку інвестиційного потенціалу України та залученню висококваліфікованих ІТ-спеціалістів та інноваторів,

— зазначають на офіційному сайті Президента України

Відтепер IT-cпеціалісти та члени їх сімей можуть тимчасово перебувати на території України до 180 днів.

Крім того, IT-фахівці зможуть оформлювати та отримувати за спрощеною процедурою наступні документи: 

  1. Посвідку на тимчасове проживання для категорій громадян Республіки Білорусь, які підпадають під цей указ. Її можна буде отримати за три дні без необхідності додаткового виїзду за межі України;
  2. Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства для працевлаштування висококваліфікованих ІТ-спеціалістів Білорусі. Запропоновано скоротити до п'яти днів строк надання такого дозволу та передбачити можливість його одержання за принципом мовчазної згоди.

Буде спрощено також наступні процедури: 

  1. Реєстрація білоруських ІТ-спеціалістів як фізосіб-підприємців – платників єдиного податку;
  2. Визнання необхідних для здійснення трудової діяльності в Україні документів, виданих компетентними органами Білорусі.

Уряд пообіцяв забезпечити безперебійне функціонування єдиного інформаційного порталу та телефонів гарячої лінії для надання консультацій громадянам Білорусі, які іммігрують в Україну.  Цю ініціативу підтримали облдержадміністрації та Київська міська державна адміністрація. Указ набув чинності з дня його опублікування, тобто з 2 жовтня.

: