Позиція IT Ukraine щодо нової опції оподаткування IT-галузі запропонованої Урядом

Позиція IT Ukraine щодо нової опції оподаткування IT-галузі

IT-індустрія є драйвером розвитку економіки України, демонструючи щорічні темпи зростання на рівні 26% та входячи в ТОП-3 за величиною експорту послуг. Зважаючи на значні здобутки порівняно молодої галузі, IT-індустрія потребує виважених кроків у державному регулюванні. Поспішні рішення можуть коштувати дорого та обернутися недоотриманням доходу в державний Бюджет та відтоком кращих спеціалістів галузі.  

Тому Асоціація вітає діалог Уряду з IT-бізнесом щодо змін до Податкового кодексу України, що відбувся на зустрічі 4 вересня 2019 р. Протягом кількох тижнів після зустрічі обговорення нової опції оподаткування IT-галузі перейшло у ЗМІ, соцмережі та робочі зустрічі IT-компаній. Так, IT Ukraine провела фінансово-правовий комітет, в якому взяли участь члени Асоціації та регіональні IT-кластери зі Львова та Харкова.

Позиція IT Ukraine щодо нової опції оподаткування IT-галузі запропонованої Урядом:

  1. Ми вітаємо можливість збереження 3-ї групи фізичних осіб-підприємців, адже саме 3-я група ФОП стала драйвером IT-індустрії, сприяла наповненню Бюджету та відкрила українським IT -спеціалістам можливості міжнародного ринку. При поточній системі оподаткування, сума сплачених ІТ-компаніями податків щорічно зростає в середньому на 27-30%.
  2. Ми вітаємо прозорі правила гри для IT-індустрії на довгострокову перспективу (10 років). Це дозволить бізнесу бачити свій стратегічний розвиток саме в Україні, а не за кордоном.
  3. Ми підтримуємо пропозицію влади щодо створення нової групи фізичних осіб-підприємців, які здійснюють свою діяльність виключно у сфері інформаційних технологій, де угода між підприємством та фізичною особою-підприємцем не може бути визнана трудовим договором, а їх відносини, відповідно, – трудовими.
  4. Ми підтримуємо пропозицію влади щодо запровадження нової групи фізичних осіб-підприємців 1,5% відрахувань на військовий збір.
  5. Ми не підтримуємо нарахування ЄСВ для нової групи фізичних осіб-підприємців з двох мінімальних заробітних плат. Пропонуємо залишити нарахування ЄСВ для нової групи фізичних осіб-підприємців з однієї мінімальної заробітної плати, враховуючи те, що ЄСВ для 3-ї групи фізичних осіб-підприємців протягом останніх трьох років зріс у три рази, за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати.
  6. Запропонований Урядом підхід виводить сумарне податкове навантаження для ІТ-спеціалістів на рівень 15,5% з обігу, та, при зростанні мінімальної заробітної плати, буде непрогнозовано збільшуватись. Вважаємо, що для належного стимулювання індустрії та створення конкурентних умов на міжнародному ринку, сумарне податкове навантаження не повинно перевищувати 10% при його збільшенні не більше 1% у рік, що підтверджується дослідженнями міжнародною компанією PwC, які були проведені Європейською Бізнес Асоціацією;
  7. Ми підтримуємо ідею щодо створення Фонду розвитку людського капіталу − «IT Creative», який повинен стати дієвим інструментом для стимулювання подальшого розвитку креативних індустрій та наукоємних галузей в країні. Проте ми занепокоєні відсутністю чіткої механіки та законодавчої бази щодо роботи фонду IT Сreative: формування та його розподілу, обґрунтування рівня відрахувань у фонд та строків запуску його роботи.  
  8. IT Ukraine вітає продовження публічного діалогу Уряду з IT-бізнесом. Адже тільки у симбіозі зусиль влади та IT‑бізнесу отримаємо таке бізнес-середовище на найближчі 10 років, яке сприятиме розвитку IT.

 

 

: