Позачергове робоче засідання Фінансово-правового комітету

Позачергове робоче засідання Фінансово-правового комітету

Зважаючи на резонанс в IT-індустрії, викликаний законопроектом 1210 Про внесення змін до Податкового  кодексу України, минулого тижня IT Ukraine провела позачергове робоче засідання Фінансово-правового комітету. Мета зустрічі – проаналізувати переваги та недоліки запропонованої владою 5 групи ФОП та обговорити підводні камені, що можуть виникнути в процесі переходу на нову форму оподаткування.

Зустріч зібрала представників членів Асоціації: Ciklum, GlobalLogic Ukraine, Infopulse, Luxoft, N-iX, Ring та ін., регіональних кластерів із Києва та Львова, а також партнерів: Alcor та Arzinger. Модератором дискусії виступив Дмитро Овчаренко, Віце-президент IT Ukraine з правових питань, CEO компанії ALCOR. Розпочали дискусію, наголосивши на важливості фідбеку представників IT-індустрії щодо запропонованого владою документу:

Наразі законопроект 1210 знаходиться на стадії публічних обговорень між представниками влади, IT-бізнесу та профільних асоціацій. Жодних фінальних рішень ще немає, проте під час публічної зустрічі з Урядом пролунав чіткий посил − сформувати прозорі «правила гри» на довгострокову перспективу (10 років), що дасть змогу бізнесу планувати свій розвиток стратегічно, а не тільки займатися оперативним реагуванням на зміни в економічному середовищі. Виходячи з цього, IT-індустрія повинна зайняти конструктивну позицію, об’єктивно проаналізувати документ та продовжити публічне обговорення «точок болю» бізнесу. Щоб в результаті умови, в яких ми будемо працювати найближчі 10 років, сприяли розвитку, а не стагнації IT,

− зазначив Костянтин Васюк, Виконавчий директор IT Ukraine.

Дмитро Овчаренко зауважив, що для конструктивного аналізу законопроекту 1210 бракує важливих деталей, як щодо фонду «IT Creative»: формування та його розподілу, обґрунтування рівня відрахувань у фонд та строків запуску його роботи, так і щодо критеріїв та механіки переходу на ФОП 5 групи. Останнє питання тісно пов’язане з КВЕДами.

Для отримання максимально позитивного результату, законопроект 1210 потрібно розглядати нерозривно зі змінами до Трудового кодексу. Бізнес-середовище швидко розвивається, а тим паче в IT-сфері, а відносини між роботодавцем та працівником все ще регламентуються Трудовим кодексом від 1971 р. Звичайно, з того часу в документ прийнято багато поправок, проте він уже морально застарів в цілому та не відображає суті ринку праці,

− розповідає Дмитро Овчаренко, Віце-президент IT Ukraine з правових питань, CEO компанії ALCOR.

Дмитро Вартанян, фінансовий директор Sigma Software, відзначив, що незважаючи на велику кількість невідомих складових у законопроекті, однозначно позитивним є той факт, що фондом «IT Creative» буде розпоряджатися IT-індустрія. Тож він закликав IT-спільноту консолідувати свої зусилля, аби спільно розробити бачення та roadmap щодо фонду.

Присутні на зустрічі єдині в думці про те, що законопроект потребує подальших публічних обговорень, які IT Ukraine буде ініціювати. Адже IT-індустрія є драйвером розвитку економіки країни (щороку галузь зростає на 26% та входить в ТОП-3 за величиною експорту послуг), а отже потребує виважених рішень та регулювання.

Вже протягом 14 років IT Ukraine представляє інтереси ІТ-індустрії, сприяючи ефективному діалогу ІТ-бізнесу з владою, а також презентує експертизу українського ІТ за кордоном. Робочі зустрічі комітетів Асоціації – це ефективний інструмент вирішення спільних питань індустрії у відповідних сферах. На сьогодні в рамках Асоціації активно працює три профільні комітети з ключових напрямків для розвитку ІТ-індустрії: фінансово-правовий, освітній та PR-комітет.

: