Депутати підтримали в першому читанні законопроєкт про Дія.Сіті

Депутати підтримали в першому читанні законопроєкт про Дія.Сіті

15 квітня в першому читанні Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 4303 про спеціальний правовий режим для IT Дія.Сіті. За нього проголосували 227 народних депутатів. В той же час податковий законопроєкт № 5376 щодо Дія.Сіті був зареєстрований в ВРУ 13 квітня.

Друге читання законопроєкту №4303 відбудеться наприкінці квітня. За умови, якщо будуть враховані критичні моменти від бізнес-спільноти, Асоціація “IT Ukraine” розгляне можливість підтримки Дія.Сіті. Серед них: 

  1. Збереження задекларованого податкового навантаження на 15 років: 5% податок на дохід фахівців, ЄСВ 22% з однієї мінімальної заробітної плати, військовий збір 1,5%;
  2. Захист ФОП за межами Дія.Сіті задля запобігання тиску на IT-компанії з метою вступу до Дія.Сіті;
  3. Можливість роботи з ФОП для резидентів Дія.Сіті протягом як мінімум, трьох років, у разі використання компанією-резидентом податку на виведений капітал, без обмежень та додаткового оподаткування такої взаємодії;
  4. Змінити вимогу щодо обов'язкового щорічного аудиту на подання стандартної фінансової звітності для малого та мікробізнесу;
  5. Можливість призупинення рішення про позбавлення компанії статусу резидента Дія.Сіті уповноваженим органом (Мінцифри) до прийняття судового рішення.

Нагадаємо, що проєкт закону № 4303 був зареєстрований у парламенті 2 листопада 2020 року. Тоді ж Асоціація “IT Ukraine” розробила ряд пропозицій та зауважень, які лягли в основу альтернативного законопроєкту № 4303-2. Він був зареєстрований в ВРУ за підтримки бізнес-асоціацій AСС, EBA та СУП. Однак 3 березня народні депутати відхилили альтернативний законопроєкт від IT-індустрії.

17 березня було представлено оновлену версію законопроєкту № 4303 про спеціальний правовий режим для IT-галузі Дія.Сіті. Він врахував окремі, але не всі пропозиції від IT-індустрії. Законопроєкт №4303, прийнятий в першому читанні, наразі потребує доопрацювання робочими групами народних депутатів та внесення всіх критичних правок від ІТ індустрії.

Перегляньте інші новини :