Панельна дискусія IT Ukraine у Давосі зібрала близько 9000 переглядів онлайн

Панельна дискусія IT Ukraine у Давосі зібрала близько 9000 переглядів

21 січня в рамках Українського Дому в Давосі відбулася панельна дискусія «Чи врятують технології світ?», організатором якої виступила IT Ukraine. Керівники IT-компаній, представники влади та міжнародні експерти обговорили виклики технологічного майбутнього.

Ми вже йдемо шляхом digital-трансформацій. Міжнародні позиції України зміцнюються: IT-індустрія щороку зростає на 26% та посідає друге місце за об’ємом експорту послуг. 

Під час панельної дискусії в Давосі представники влади наголосили на важливості діджиталізації країни.

Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України:

Ми запустили проект “ДіЯ. Освіта і Бізнес”, основна мета якого – надати базові знання та навики в сфері цифрової освіти близько шести мільйонам українцям. Наступним нашим кроком буде запуск масштабного освітнього проекту, який допоможе всім бажаючим опанувати сучасні діджитал-професії та реалізувати себе в економіці 4.0. Ми розуміємо, що протягом 20-40 років більшість професій під впливом “цифри” будуть радикально трансформовані.  На порталі державних онлайн-послуг “ДіЯ” вже запрацювали електронні водійські права та технічний паспорт на авто. За таким же принципом ми плануємо оцифрувати всі державні послуги. Я дуже радію тому, що в Харкові в пілотному режимі стартував проект “Є-Малятко”. Відтепер батькам потрібно всього декілька хвилин, щоб оформити свідоцтво про народження дитини. Це неймовірно, адже раніше ця процедура потребувала отримання 3-7 паперових довідок та забирала надмірну кількість часу.

Кіра Рудик, перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації, екс-керівник Ring Ukraine:

Це вперше в Україні, коли Уряд та Парламент взяли чіткий курс на діджиталізацію. Ми проаналізували досвід провідних країн світу та визначили для себе основні цілі на найближчі п’ять років: подолання цифрового розриву і забезпечення якісного Інтернету на всій території України, підвищення рівня цифрової грамотності населення та цифровізація усіх державних послуг. Це дуже амбітні плани, які дозволять трансформувати процеси у владі та сприятимуть розвитку економіки в цілому. 

Діджиталізація держави — серйозний виклик, масштабний і складний процес.  Успішно подолати його можна лише в кооперації з досвідченими IT-компаніями, які володіють міжнародною експертизою в найбільш затребуваних на сьогодні галузях: FinTech, AgriTech, Energy Tech, Automotive, MedTech та інших.

Віталій Седлер, співзасновник та генеральний директор Intellias: 

Інформаційні технології є рушійною силою економічної трансформації, сприяючи виведенню бізнесу на якісно новий рівень та спрямовуючи людство в напрямку до сталого розвитку. Наша місія полягає в тому, щоб застосовувати IT-рішення у вірному руслі та створити якомога комфортніші умови проживання. Вже сьогодні інтернет речей, штучний інтелект та економіка спільної участі несуть ці позитивні зміни для суспільства, створюючи умови для досягнення цілей сталого розвитку. Візьмемо до прикладу систему автономного керування авто: за допомогою штучного інтелекту, вона здатна оптимізувати рух транспорту та зменшити енергоспоживання. Як наслідок, поїздки на авто стають дешевшими, швидшими і водночас екологічнішими. Використовуючи технологічні екорішення, ми формуємо свідоме суспільство та інвестуємо в концепцію сталого розвитку економіки. У нас є весь потенціал перетворити технології в інструмент порятунку світу, і ми вже на шляху до цієї трансформації. Тож продовжуймо рухатися в тому ж напрямі!

Алекс Чубай, технічний директор SoftServe:

Ми живемо в період технологічного Великого вибуху. Упродовж останніх 20 років ми стали свідками глобалізації ринку праці та ланцюга постачання; значні кошти були акумульовані та інвестовані в економіку. Все це створило справді потужний імпульс до буму технологій та інновацій. І всередині цього технологічного всесвіту, який надзвичайно швидко розвивається, я б окремо виділив сферу Deep Tech, яка включає AI (штучний інтелект), біотехнології, новітні матеріали тощо. Ці технології допомагають створити унікальну конкурентну перевагу, і підносять нас, як суспільство, на вершину прогресу. У взаємодії вони підсилюють одна одну та створюють ефект синергії, поєднуючи передові досягнення науки та інженерних технологій. Вже у найближчому десятилітті Deep Tech трансформує не лише цілі індустрії, але й без перебільшення, усі сфери нашого життя. 

Олексій Скрипник, співзасновник ELEKS:

Наразі в Україні налічується близько 185 тисяч IT-спеціалістів та понад 1600 IT-компаній. Частка IT у ВВП збільшилася з 0,06% до 3,3% за період 2013 – 2018 рр. Український IT-ринок являє собою симбіоз сервісних, продуктових компаній та стартапів. Останні швидко зростають та мають всі шанси стати “єдинорогами”. Тож зараз вдалий момент для інвестицій в наш IT-ринок. Особливо перспективними виглядають сфери FinTech, AgriTech, Energy Tech, Automotive та MedTech.

За підтримку в організації дискусійної панелі дякуємо спонсорам – учасникам та партнерам IT Ukraine Association: ELEKS, EPAM, Intellias, SoftServe, Kharkiv IT Cluster.

IT Ukraine Association − це найбільший пул сервісних та продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже понад 15 років. Наша місія – забезпечити сприятливі умови для розвитку сфери IT в країні та за кордоном.

 

Перегляньте інші новини :