Офіційна позиція Luxoft Ukraine

Щодо системи оподаткування IT-галузі

Впродовж останнього тижня низка ЗМІ опублікували матеріали щодо нібито розкриття «схем» оподаткування в IT-галузі. Статті носять абсолютно маніпулятивний характер та містять недостовірні факти як щодо компанії Luxoft, яка в них згадується, так і Міністерства фінансів України.

На жаль, перед публікацією матеріалів до нас не звернувся жодний журналіст, щоб перевірити дані. То ж очевидно, що публікації мають замовника та спрямовані заплямувати ділову репутацію компанії. Luxoft в Україні працює з 2005 року, сумлінно дотримується законодавства України, проходить регулярні перевірки та здійснює відрахування до бюджету згідно чинних податкових норм.

- прокоментувала ситуацію Керуючий директор Luxoft Ukraine, Олександра Альхімович.

На підтвердження цього є лист Міністерства №32030-04-10/35046 від 28.12.2018, що спростовує твердження публікацій.

За результатами першого півріччя 2018 року комп’ютерні послуги стали другою найбільшою галуззю з експорту послуг. IT-галузь займає понад 20% від усіх послуг, що експортуються Україною, а сума сплачених ІТ-компаніями податків у 2014-2017 рр. зростала щороку на 27% і досягла 4.1 млрд гривень. Подібні публікації спрямовані на розгортання беззмістовної дискусії щодо оподаткування великих IT-компаній та є не більше ніж провокацією. Ключові гравці ринку ретельно стежать за дотриманням правових норм, а чинна система оподаткування є, безумовно, суттєвою конкурентною перевагою для ведення IT-бізнесу в Україні. Це в свою чергу зумовлює прихід іноземних компаній, залучення валюти, створення робочих місць та інвестицій в українську економіку.

- прокоментував Дмитро Овчаренко, Віце-Президент Асоціації IT України з фінансово-правових питань.

Перегляньте також інші новини галузі: