Обсяг сплачених IT-індустрією податків зріс майже на третину

Обсяг сплачених IT-індустрією податків зріс майже на третину

Асоціація «ІТ України» підбиває результати експортних можливостей галузі інформаційних технологій за підсумками першого півріччя 2019 року. Відповідно до динаміки платіжного балансу України експорт комп’ютерних послуг за 6 місяців поточного року зріс на 31,4% до 1,64 млрд доларів США, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому, обсяг сплачених до Державного бюджету України податків збільшився на 28,9%, до 6,1 млрд грн, а надходження платежів Єдиного соціального внеску – на 31,4% до 1,89 млрд грн відповідно.

Вітчизняна галузь інформаційних технологій є експортно орієнтованою і більше 80% ІТ-послуг створюється для закордонних ринків. Основними замовниками комп’ютерних та інформаційних послуг з України традиційно є США та країни Європейського Союзу. Саме зростання показника експорту є значимим індикатором росту і розвитку індустрії. Приріст експорту в ІТ є наслідком декількох чинників. Перш за все, це збереження податкової моделі індустрії та збільшення кількості фахівців. Згідно з даними Державної податкової служби України, кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців у IT-індустрії за перше півріччя поточного року зросла на 22%, та перевищила позначку в 158 тисяч спеціалістів.

Українська ІТ-індустрія – одна з небагатьох, що одночасно демонструє збільшення обсягів валютної виручки та ріст податкових виплат до Бюджету, входить в ТОП-3 за обсягом експорту послуг, підвищуючи рейтинг України на глобальному ринку. ІТ-індустрія продовжує створювати нові робочі місця з високими зарплатами і надає можливості для подальшого нарощування експортного потенціалу України, звісно, за умов зваженої державної політики відносно інноваційних галузей. Фізичні особи-підприємці вже традиційно являються важливою складовою української IT-екосистеми, отже, при поточній системі оподаткування протягом останніх років сума податків, сплачених ІТ-індустрією щорічно збільшується на 27-30%. Зважаючи на значні здобутки порівняно молодої галузі, IT-індустрія потребує виважених кроків у державному регулюванні. Поспішні рішення можуть призвести до недоотримання доходу в Державний бюджет та відтоку кращих спеціалістів галузі за кордон

- відзначив Костянтин Васюк, Виконавчий директор Асоціації «ІТ України»

Асоціація «ІТ України» об’єднує сервісні та продуктові ІТ компанії, які займаються виробництвом програмних продуктів та наданням програмних послуг і сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні. Місія Асоціації – забезпечити сприятливі умови для сталого розвитку сфери інформаційних технологій в країні та захисту професійних і колективних інтересів ІТ-спільноти.

Більше деталей на Fb-сторінці Асоціації.

Перегляньте інші новини галузі: