Новий проєкт Legal Talks успішно стартував!

Новий проєкт Legal Talks успішно стартував!

Перша онлайн-дискусія  Legal Talks була присвячена актуальним питанням єВідрядження та податкового резидентства. Головна мета - синхронізувати позиції бізнесу та держави, отримати фахові апдейти для прийняття збалансованих рішень. Захід зібрав понад 120 учасників! 

До кола спікерів долучились представники влади та провідних юридичних компаній: 

  • Сергій Сметанко, Директор департаменту економіки безпеки і оборони, Міністерство економіки України; 
  • Ярослава Железняк, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Народний депутат України; 
  • Вікторія Бубліченко, адвокатка, GOLAW, експертка практики податкового права, реструктуризації та врегулювання проблемної заборгованості; 
  • Денис Ерсой, юрист практики міжнародного та транзакційного оподаткування, ЮФ "Арцінгер"; 

Модерувала дискусію Катерина Олійник, віце-президентка з правових питань, Асоціації “IT Ukraine”, партнерка АО "Арцінгер". 

Ключові підсумки зустрічі: 

  • Процедура виїзду працівників за кордон - єВідрядження - потребує доопрацювання. Негативний резонанс викликали саме критерії, які визначають розмір мінімальної заробітної плати співробітника, що виїжає у відрядження, кількість осіб в компанії, розмір застави, а також дозволений період перебування. Наразі постанова доопрацьовується Урядом. 
  • Вирішення питання податкового резидентства «заморожене» на рівні владних структур. Воно потребує активних дій, зокрема, має бути повторно порушено на вищому рівні. 
  • Щодо подвійного оподаткуванння українців, які перебувають за кордоном, існує більше питань, ніж відповідей. Лише 4 європейські країни дали чіткі роз’яснення, коли особа рахується податковим резидентом за їх законодавством. Мова йде про Литву, Польщу, Австрію, Ірландію. Говорячи про роз’яснення Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), не всі держави, в яких знаходяться українці є країнами членами ОЕСР, а тому на практиці питання оподаткування особи за українською чи іноземною системою важче вирішити. 
  • Якщо особа розглядає для себе набуття податкового резидентства іншої держави - потрібно враховувати фактаж, тобто особисті обставини перебування в країні. Найкраще звертатись для податкових консультантів за роз’ясненнями та аналізом для вибору найкращого податкового режиму. 

Перегляньте інші новини: