Нові формати внутрішнього навчання в ЕЛЕКС

Нові формати внутрішнього навчання в ЕЛЕКС

Попри карантин, відділ навчання і розвитку персоналу компанії ELEKS продовжує свою діяльність практично за всіма напрямами, які трансформували з офлайн в онлайн-формат. Так, у другому кварталі 2020 року ми працюємо над низкою технічних навчань – це і внутрішні РМ-курси, і курси для QA-спеціалістів, менторські програми для розробників та крос-функційне навчання.

З того, що ми призупинили – це Soft Skills Development Program для технічних спеціалістів та Business Acumen Program для менеджерів, оскільки більшість тренінгів потребують фізичної присутності групи для кращого відпрацювання тих чи інших компетенцій, а також передбачають приїзд тренерів з-за кордону.

Зважаючи на рекомендації наших спеціалістів, ми тимчасово відклали такі вузькоспеціалізовані зовнішні навчання такі, як: SAFe, PMP exam preparation course та деякі інші. На думку фахівців, такі види навчань більш ефективні в офлайн-форматі. Але, можливо, рішення зміниться, оскільки карантин продовжили, і ми змушені працювати у віддаленому режимі довше, аніж передбачали.

Процес навчання зараз відбувається через 3 основні платформи – Zoom, Microsoft Teams для ‘живих’ зустрічей та корпоративну LMS Moodle.

З відтермінуванням на перші кілька тижнів карантину ми далі проводимо внутрішні техтоки та технічні воркшопи, даючи можливість спеціалістам розвиватись у напрямках, які є для них актуальними. 

Пріоритетним під час карантину залишається розвиток hard skills, але також у квітні ми запустили серію вебінарів Soft Skills Workouts для наших працівників з розвитку soft skills, зокрема тих, які так необхідні в умовах віддаленої роботи. Ми вже встигли провести 3 вебінари на наступні теми: «Комунікація без шкоди для здоров’я. Покрокова інструкція», «КАРАНТИН: як впоратися із ситуацією?», «Віддалена команда. Виклики вимушеного ремоуту». Також, плануються наступні ітерації цієї навчальної активності на тему  стрес-менеджменту, надання зворотного зв’язку, мотивації тощо. Ми продовжуємо активно працювати над розробкою нових підходів та методів онлайн-навчання, які раніше не використовувалися у нашій компанії.

На зміну зовнішнім Академіям для студентів ще минулого року запровадили інтернатуру, яка зараз активно проходить в наших регіональних офісах – Івано-Франківську та Тернополі. Зараз, коли студенти перебувають на дистанційному навчанні, маючи більше вільного часу, ми маємо можливість запропонувати їм ефективне навчання під керівництвом наших фахових спеціалістів за напрямами: .NET, JAVA, Front End, Mobile, QA, PM, BA. Відбір до інтернатури відбувається на конкурсній основі. ЇЇ тривалість погоджена з навчальними планами провідних вишів і триває до 5 тижнів.

В рамках внутрішньої школи іноземних мов усі групові та індивідуальні заняття  з іноземних мов (англійська, німецька, іспанська, японська, українська для англомовних спеціалістів)  проводяться без скорочення кількості та тривалості у 100%-му обсязі. Єдине, що змінилося, - з 16 березня вони відбуваються в онлайн-режимі. Колеги з будь-якого міста можуть приєднатися до групових занять, якщо з’являються вільні місця.

Обов'язкова частина процесу онбордингу в компанії – це перевірка рівня англійської мови у нових колег у рамках співбесід. На запит колег з відділу рекрутингу мовні тести проводяться практично для всіх позицій, а особливо для кандидатів на менеджерські позиції. Також час від часу тестуємо рівень англійської в рамках професійних матриць для технічних спеціалістів при переході junior на middle, з middle на senior. Окрім перевірки технічного рівня, вони також здають розширений загальний тест з англійської.

Щодо планів на період кризи, то відділ навчання працює як сервісна команда і сфокусований на потребах наших працівників, а також постійно відстежує запити від компанії.

Інші новини: