Національна ІТ-галузь стабільно генерує валютні надходження

Національна ІТ-галузь стабільно генерує валютні надходження

Український ІТ-експорт є стабільним та  зростаючим сектором національної економіки, навіть в нових воєнних реаліях. Так, за  даними Національного Банку України за перші п’ять місяців 2022 року експортна ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у розмірі 3 млрд 179 млн дол. США.  При цьому, за період березень-травень, вже під час війни, обсяг експорту комп’ютерних послуг збільшився на 6% відносно аналогічного періоду попереднього року та становив 1 млрд 700 млн дол США.

Позитивні тенденції до зростання та стабілізації ІТ ринку продемонстрували ще показники І кварталу 2022 року, які зафіксували рекордних 2 млрд дол. США експортних надходжень та збереження обсягу експорту ком’ютерних послуг у воєнний березень на рівні 96 %.

Згідно з останнім дослідженням IT Ukraine, 56% компаній-учасниць очікує на зростання на 5-30% у 2022 році. 41% компаній розраховують зберегти існуючі обсяги на рівні 50-100%.

Залишаючись економічною опорою для держави у воєнний час, ІТ-бізнес сумлінно сплачує податки, а частина компаній перераховує їх навіть наперед. Станом на 1 червня 2022 року ІТ компанії та приватні особи-підприємці, які працюють в ІТ галузі, перерахували до зведеного бюджету України податкових платежів та зборів на суму 29 млрд 558 млн грн. 

На збереження обсягів ІТ бізнесу в Україні та, відповідно, податкових надходжень до держбюджету, впливає не тільки війна та пов'язані з нею ризики, які враховують наші глобальні клієнти. Сьогодні це також невирішені питання щодо нових процедур бронювання для ІТ-спеціалістів та їх тимчасового виїзду у відрядження за кордон, а також щодо перегляду НБУ політики з врегулювання валютного  курсу. Без вирішення цих проблем в найближчий час говорити про подальше залучення нових контрактів в Україну і подальше зростання галузі буде вкрай важко,

-  зазначає виконавчий директор Асоціації Костянтин Васюк.

Асоціація «ІТ Ukraine» — це найбільша спільнота ІТ-компаній, яка об’єднує понад 118 учасників та понад 80 тис українських ІТ-фахівців. Асоціація поєднує інтереси бізнесу, держави та міжнародних партнерів задля розвитку ІТ-індустрії в Україні. Разом з компаніями-учасницями, ІТ-кластерами та партнерами захищає інтереси бізнесу та просуває бренд України як провідної технологічної нації.

Перегляньте інші новини: