Відгук про участь Intellias в IT Ukraine

Intellias
Михайло Пузраков

Михайло Пузраков

COO Intellias

Минуло вже п’ять років з тих пір, як Intellias приєдналися до Асоціації "IT Ukraine". Приймаючи рішення про приєднання до спільноти, ми розуміли, що Асоціація вибудовує співпрацю з урядом і з іншими державними органами, і хотіли бути в курсі цих ініціатив, мати можливість до них долучатись, а також загалом впливати на розвиток IT-галузі України. 

Сьогодні участь в Асоціації дає нашій компанії низку переваг. По-перше, це інформаційна підтримка – спільнота виступає в якості майданчика, через який ми розповсюджуємо прес-релізи, анонси, публікуємо статті на сайті організації. По-друге, ми отримуємо від Асоціації дослідницькі та аналітичні матеріали щодо стану та змін в українській ІТ-індустрії. По-третє, Асоціація активно взаємодіє з міжнародною ІТ-спільнотою та допомагає просувати бренд вітчизняного ІТ в світі. 

Основна цінність членства в Асоціації, на мою думку, полягає не стільки в участі в організації, скільки в результаті спільної діяльності та ініціатив усіх її учасників – підвищені якості технічної освіти, спрощення ведення бізнесу, інформаційній роботі і т.д. Ми розуміємо, що від розвитку галузі виграють усі ІТ-компанії, в тому числі і Intellias. 

З тих пір, як ми приєднались до "IT Ukraine", вона стала більш сучасною, клієнтоорієнтованою, відкритою до нових ініціатив. З’явилось більше інструментів для нетворкінгу та співпраці з медіа. 

Я очікую, що у наступні 3-5 роки, за відсутності різких негативних рухів з боку уряду, індустрія буде і далі зростати та займати все більшу частку в експорті країни, в якій в свою чергу доля продуктових компаній буде збільшуватись по відношенню до сервісних. Зросте і кількість стартапів, що походять з України, і, відповідно, історій успіху таких гравців ринку. 

За сприятливих для ведення бізнесу і захисту інвестицій умов в великих містах відкриються нові R&D центри світових корпорацій, що посилить конкуренцію на ринку праці, ускладнить розвиток посередніх аутсорсингових компаній та пришвидшить їх злиття більш успішними гравцями ринку. 

Асоціація повинна робити все можливе для розвитку IT-бізнесу в Україні, в тому числі займатись розвитком людського капіталу, який є одночасно і ресурсом, і рушійною силою IT-галузі та інших креативних індустрій.